Szerhij Rebrov helyett Farkas Balázs!

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
2006.11.13. 00:53
Címkék
Farkas Balázs (balra) játéka újra tetszést aratott, nem lehetett ôt tartani
Farkas Balázs (balra) játéka újra tetszést aratott, nem lehetett ôt tartani
Farkas Balázs (balra) játéka újra tetszést aratott, nem lehetett ôt tartani
Farkas Balázs (balra) játéka újra tetszést aratott, nem lehetett ôt tartani
Farkas Balázs (balra) játéka újra tetszést aratott, nem lehetett ôt tartani
Farkas Balázs (balra) játéka újra tetszést aratott, nem lehetett ôt tartani


Elmúlt már az az idő, amikor Farkas Balázs, a 18 éves, nyíregyházi nevelésű labdarúgó mellé kalauz szükségeltetett, hogy a Dinamo Kijev stadionjában rátaláljon a felnőttcsapat öltözőjére. Ma már csukott szemmel is tudja, melyik folyosón hol kell befordulni, merre található a helyiség. Ez persze nem meglepő, hiszen e hétvégén immár harmadszor kapott meghívást Anatolij Demjanenko vezetőedzőtől a nagyok közé.

A Sahtar elleni, nagy fontosságú múlt hétfői győzelem során Farkas Balázs még csak a szünetben labdázgathatott a gyepen, szombaton, a Karpati ellen azonban ismét élesben bizonyíthatta tudását. A 73. percben váltás történt az ekkor 1–0-ra vezető kijevieknél (hogy korszakváltás, vagy csak egyszerű taktikai csere, azt majd a jövő megmutatja): Szerhij Rebrov helyett a 18-as számú mezben Farkas Balázs lépett pályára.

„Az edzőm a jobb oldalon vetett be, azt kérte tőlem, hogy fussak föl és alá, ameddig csak bírom – emlékezett a tréner instrukcióira a magyar játékos. – Sajnos jelentős helyzetem nem volt, a legnagyobb érdemem talán az, hogy kiállítottak rólam egy embert, hozzáteszem, teljesen jogosan.”
A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a piros lap felmutatását megelőzően a Karpati meglepetésre kiegyenlített. Mondani sem kell, a Dinamo öltözőjében nem durrantak pezsgők a diadal elszalasztása miatt.

„A gól rendkívül szerencsétlen módon esett, egy veszélytelennek tűnő lövés után Olekszandr Sovkovszkij kezéből kicsúszott a labda, és a hálóban kötött ki – mondta Farkas Balázs. – A lefújást követően eléggé letört volt a társaság, de hát ez ebben a helyzetben természetes. Az a fontos számunkra, hogy a Sahtartól ellépjünk: most négy ponttal vezetünk előtte, de a rivális elszántságát jellemzi, hogy erre a meccsre is nagyobb pénzösszeget dobott fel a Karpatinak, hogy legyőzzön minket.”

A magyar játékos teljesítményéről sokat elárul, hogy a szurkolók internetes szavazásán átlagban 6.18-ra értékelték a produkcióját, és ezzel a harmadik legjobb lett a gárdában. A drukkerek egyébként a mérkőzés után megtapsolták az öltöző felé sétáló magyar fiút, az edző pedig azzal vált el tőle, hogy minél hamarabb térjen vissza a szerdai válogatott meccs végeztével, mert a jövő héten is szükség lesz rá.

Apropó, válogatott: Farkas Balázs is azok közé tartozik, akik Kanada ellen húzhatják fel először a felnőttek között a címeres mezt. Persze a jelenet már ezerszer megtörtént – képzeletben: „Kiskoromtól fogva arra készültem, hogy egyszer válogatott legyek, rengetegszer eljátszottam a gondolattal, de különösen azóta, hogy az U19-esekkel hazajöttünk Ciprusról. A fiatalítással kapcsolatban amúgy az a véleményem, hogy az eredmények alapján szükség van rá, az átalakítás mértékét azonban a kapitánynak kell meghatároznia.”
Legfrissebb hírek

Videók: elképesztő bombagólt szerzett Cabral, de két argentin fejes döntött

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Kolumbia–Ghána 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Lionel Messi újabb rekordjai; Vozinha hozta azt, mint a spanyolok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
42 perce

Csak behúzta a továbbjutást Argentína, ötgólos meccsen

Foci vb 2026
45 perce

A futballtörténeti csoda végül elmaradt: Argentína hosszabbításban ejtette ki a Zöld-foki-szigeteket

Foci vb 2026
56 perce

James Rodríguez és Luis Díaz is rohamoz a kolumbiaiaknál – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
1 órája

Hihetetlen, de hosszabbítás jön!

Foci vb 2026
1 órája

Egyenlített a Zöld-foki-szigetek, de ki is bírja?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik