„Minden csak rajtunk múlik”

2006.10.04. 00:43
Címkék
Talán a Törökország ellen készülő csapat legjobb formában lévő játékosa, ami – többek között – Ronaldónak és Alessandro Del Pierónak a nyári világbajnokságon, az neki a Bundesliga hét végi fordulójában sikerült: gólt lőtt a dortmundi arénában. Huszti Szabolcs találata egy fontos pontot ért pénteken, de a középpályás most ennél kettővel többre vágyik…
Tanítanivaló mozdulat, amit már a dortmundi védôk is tapasztalhattak a múlt héten: ha Huszti Szabolcs lendületbe kerül, nagyon nehéz megállítani
Tanítanivaló mozdulat, amit már a dortmundi védôk is tapasztalhattak a múlt héten: ha Huszti Szabolcs lendületbe kerül, nagyon nehéz megállítani
Tanítanivaló mozdulat, amit már a dortmundi védôk is tapasztalhattak a múlt héten: ha Huszti Szabolcs lendületbe kerül, nagyon nehéz megállítani
Tanítanivaló mozdulat, amit már a dortmundi védôk is tapasztalhattak a múlt héten: ha Huszti Szabolcs lendületbe kerül, nagyon nehéz megállítani
Tanítanivaló mozdulat, amit már a dortmundi védôk is tapasztalhattak a múlt héten: ha Huszti Szabolcs lendületbe kerül, nagyon nehéz megállítani
Tanítanivaló mozdulat, amit már a dortmundi védôk is tapasztalhattak a múlt héten: ha Huszti Szabolcs lendületbe kerül, nagyon nehéz megállítani
Két nap telt el a Norvégia elleni kínszenvedés óta, huszonnégy óra volt hátra a zenicai Eb-selejtezőig, amikor a boszniai landolást követően Huszti Szabolcs arról beszélt, hogy jó lenne, ha már fordulna a kocka. Ami azt illeti, ideje volt: a Hannoverrel három, a válogatottal egy vereséggel kezdte a 2006–2007-es idényt. Másnap, mintha csak kifogta volna az aranyhalat a Bosnából, teljesült a kívánsága: a nemzeti együttes úgy nyert 3–1-re, hogy a középpályás volt a mezőny egyik legjobbja. Azóta Németországban sem kellett csalódnia: legutóbbi három meccsét – egy győzelemnek és két döntetlennek köszönhetően – veretlenül tudta le a rendszerint piros mezben pályára lépő, hivatalosan amúgy a fekete-fehér-zöld színkombinációt viselő klubcsapata.

– Kisimult az arca.
– Látja, ennyit tesz a jó tatai levegő – mosolygott a 23. válogatottsága előtt álló futballista. – Persze az elmúlt hetek sikerei is kellettek ehhez. A norvégok elleni kudarc után nagyon rossz hangulatban voltam, azt hittem, nekem, nekünk semmi sem jön össze, úgy voltam vele, el vagyunk átkozva. Zenicán szerencsére bizonyítottuk: van tartásunk. Nem sokan bíztak abban, hogy a Megyeri úti csapást követően talpra állunk, remélem, a szurkolók hitét is visszaadta a bosnyákok elleni produkciónk. Ígérni sajnos nem ígérhetem a drukkereknek, hogy szombaton megszerezzük második győzelmünket, ám abban biztos lehet mindenki: nyerni akarunk!

– Nem aggódik amiatt, hogy hazai környezetben kell pályára lépniük?
– Magam sem tudom, miért nem megy nekünk itthon, s hogy idegenben miért megy jobban. Talán túlidegeskedjük a hazai meccseket, esetleg túl nagy bennünk a bizonyítási vágy. A bizalmat sokszor megkaptuk már a közönségtől, ám valójában még nem tudtunk élni vele. Újpesten is telt ház fogadott minket, aztán mi lett a vége… Zenicán viszont feledhetetlen élményt jelentett a minket elkísérő szurkolók ünneplése. Csodálatos érzés volt, hogy a négy egyes vereség után is több százan vállalták miattunk a nem éppen kockázatmentes utazást. Bízom benne, hogy ezek a drukkerek a Puskás-stadionba is kilátogatnak majd.

– Félezer néző azért nehezen teremtene jó hangulatot…
– Éppen ezért örülnék, ha telt ház lenne. Nagyon fontos nekünk, hogy sokan legyenek a lelátón. Jó lenne végre tizenöt-húszezer magyar emberrel ünnepelni.

– Azt mondja, nyerünk?
– Ilyesmit nem is jelenthetek ki. Csupán a vágyaimat fogalmaztam meg.

– Akkor úgy kérdezem: nyerhetünk?
– Minden rajtunk múlik. Célunk természetesen az, hogy szombat este hatpontosak legyünk. Olyan csapatban még nem játszottam, és remélem, nem is fogok, amely úgy ment ki a gyepre, hogy megfelel neki a döntetlen is. Ha győzhetünk, akkor meg kell próbálnunk győzni. Ha pedig kijuthatunk valahová, akkor meg kell próbálnunk kijutni. És ezzel nem azt mondom, hogy kivívjuk az Európa-bajnoki szereplés jogát, csak azt, hogy szeretnénk.

– Fájdalom, ha fogadni kellene, sokan Törökországra tennének.
– Megértem őket, minket az ötödik kalapba soroltak a sorsolás előtt, őket a másodikba vagy a harmadikba. Ráadásul a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség rangsorában is előttünk állnak – csakúgy, mint riválisaink többsége. De semmi sem lehetetlen, és ha már nem a kontinens legjobbjaival, Olaszországgal, Franciaországgal, Angliával vagy éppen Németországgal kerültünk egy csoportba, akkor igenis bíznunk kell a sikerünkben. Lesz kilencven percünk arra, hogy bizonyítsuk: képesek vagyunk felnőni a nagy feladatokhoz.

– Bármilyen török emlék korábbról?
– Az Egri csillagok. Ha ezt veszem alapul, joggal kapaszkodhatunk a múltba: ott nyertünk… ---- F ---- L
Legfrissebb hírek

Egy félidő után gól nélküli döntetlenre áll Anglia és Ghána

Foci vb 2026
1 perce

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
37 perce

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert

Foci vb 2026
37 perce

Elkezdődött az Anglia–Ghána csoportmeccs

Foci vb 2026
53 perce

Cristiano Ronaldo: Azt mondták, hogy vissza kellene vonulnom, de még itt vagyok

Foci vb 2026
56 perce

Ronaldo hatodik vb-jén volt eredményes, miközben harmadik leghosszabb válogatottbeli gólcsendje szakadt meg

Foci vb 2026
59 perce

Magyar játékvezető is lesz az U19-es Eb-n

Minden más foci
1 órája

Vb 2026: Anglia–Ghána 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik