A döntés: még nincs döntés

2006.10.04. 00:43
Címkék
Nem lettünk okosabbak: kedden sem született végleges határozat arról, igazolhat-e új játékost a honi női bajnokság legutóbbi győztese, a MiZo-Pécs. A kosarasszövetség rendkívüli fellebbviteli bizottsága két nappal később újra összeül, és akkor állítólag már mindenképpen döntést hoz a sokakat érdeklő témában.
Rózsa Gábor, a MiZo vezetôje a múltat idézi a tablók segítségével a három centi híján két méter magas ausztrál centernek, aki tegnap érkezett meg Pécsre
Rózsa Gábor, a MiZo vezetôje a múltat idézi a tablók segítségével a három centi híján két méter magas ausztrál centernek, aki tegnap érkezett meg Pécsre
Rózsa Gábor, a MiZo vezetôje a múltat idézi a tablók segítségével a három centi híján két méter magas ausztrál centernek, aki tegnap érkezett meg Pécsre
Rózsa Gábor, a MiZo vezetôje a múltat idézi a tablók segítségével a három centi híján két méter magas ausztrál centernek, aki tegnap érkezett meg Pécsre
Rózsa Gábor, a MiZo vezetôje a múltat idézi a tablók segítségével a három centi híján két méter magas ausztrál centernek, aki tegnap érkezett meg Pécsre
Rózsa Gábor, a MiZo vezetôje a múltat idézi a tablók segítségével a három centi híján két méter magas ausztrál centernek, aki tegnap érkezett meg Pécsre
„Elnapoltuk a döntést, csütörtökön születik végleges határozat” – fogalmazta meg a lényeget dr. Székely László, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége rendkívüli fellebbviteli bizottságának tagja, amely kedd délután tárgyalta a fővárosban a MiZo-Pécs női csapatának ügyét. Konkrétan azt, hogy jogilag minden szempontból megalapozottan járt-e el az időközben női tagozattá átalakult női liga intézőbizottsága, amikor anno augusztus 29-én azzal a megkötéssel fogadta el a fekete-fehérek nevezését, hogy kizárta a csapatot az átigazolásból. Egészen addig, amíg ki nem fizeti összes adósságát a volt vagy jelenlegi játékosainak – ezt a verdiktet fellebbezték meg a baranyaiak, és noha több mint egy hónap eltelt azóta, most jutottunk el oda, hogy végre konkrét fejleményről írhatunk. Gondoltuk mi, most mégis az a hír, hogy nincs új hír...

„Két és fél órán át vitatkoztunk a beadványon, de több olyan jogértelmezési probléma vetődött fel, amelyet át kell vizsgálnunk még” – magyarázta meg a három döntéshozó egyike, miért is volt szükség a halasztásra. Kicsit bővebben: még nem tudtak minden szempontot kellően kiértékelni ahhoz, hogy meghozzák a két lehetséges határozat egyikét. Ugyanis a rendkívüli fellebbviteli bizottság jogköre arra terjed ki, hogy vagy helybenhagyja a női liga intézőbizottságának álláspontját, vagy hatályon kívül helyezi azt. Ez esetben azonban nem hozhat új döntést, hanem csupán annyit tehet, hogy megsemmisíti a régit, és visszautalja az ügyet újratárgyalásra, de akkor elölről kezdődik az egész procedúra. Ami azt jelentené, hogy függőben maradna a pécsiek nevezése, ennek következménye, hogy nem kezdhetnék el a pontvadászatot október 15-én Iványi Dalmáék… Hát ezért komplikált a szituáció.

„Senki sem szeretne olyan helyzetet előidézni, amelyben a Pécs jogtalanul szenved hátrányt” – jelentette ki Székely László, aki ezek szerint teljes mértékben átérzi, mekkora most a felelősség a fellebbviteli bizottság tagjain. És a nyomás csütörtökig csak fokozódni fog, ez nyilvánvaló...

„Elöljáróban hadd jegyezzem meg, hogy önhibánkon kívül vártunk a szeptember tizenkettedikén elkészült beadványunkkal tíz napot, mert ennek a bizonyos bizottságnak az elnöke huszonkettedikén kapta csak meg a papírokat – kezdte a jelenlegi patthelyzet véleményezését a legfőbb érintett, vagyis a MiZo-Pécs első számú elöljárója, Rózsa Gábor. – Én azt gondolom, azok a papírok, amelyeket beadtunk, elégségesek ahhoz, hogy a döntés megszülessen, habár ma délután jelezték az illetékesek, hogy az ügy nem egyszerű. Szerettük volna mi is lezárni, vagy lezártnak tudni, de nem tudunk mit tenni, mint megvárni a csütörtököt. Véleményem szerint nem szerencsés, hogy az egyik rivális csapat edzőjének édesapja a döntéshozók között található, habár gondolom, jogilag felkészült, mégis furcsa utózöngéi lehetnek az ügynek, bármilyen végkifejlet születik.”

Rózsa Gábor ez utóbbi utalása egyértelmű: az általa megemlített szakvezető nem más, mint Székely Norbert, az MKB-Euroleasing Sopron szakmai munkájának irányítója. A bajnok ügyvezetője azonban nemcsak ezzel az üggyel volt kedden elfoglalva, ugyanis ugyanazon a napon érkezett meg Magyarországra a MiZo-Pécs világbajnok kiszemeltje, Jennifer Hazel Whittle, amikor arról kellett volna dönteni, hogy leigazolhatják-e leendő kenyéradói. A sors furcsa fintora...

Szavazás

Melyik csapat nyeri a női bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Egy félidő után gól nélküli döntetlenre áll Anglia és Ghána

Foci vb 2026
1 perce

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
37 perce

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert

Foci vb 2026
37 perce

Elkezdődött az Anglia–Ghána csoportmeccs

Foci vb 2026
53 perce

Cristiano Ronaldo: Azt mondták, hogy vissza kellene vonulnom, de még itt vagyok

Foci vb 2026
56 perce

Ronaldo hatodik vb-jén volt eredményes, miközben harmadik leghosszabb válogatottbeli gólcsendje szakadt meg

Foci vb 2026
59 perce

Magyar játékvezető is lesz az U19-es Eb-n

Minden más foci
1 órája

Vb 2026: Anglia–Ghána 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik