A magyaros focizgatástól lett ideges Valére Billen

2006.10.02. 00:18
Címkék
Szigorú kritikát fogalmazott meg a Paks elleni, 1–1-re végződő mérkőzés után Valére Billen. Az Újpest belga vezetőedzője lapunknak azt nyilatkozta: csalódott néhány játékosában, és nem érti, néhány meghatározó futballistája miként tud ilyen gyenge teljesítményt nyújtani.
A mérkőzés jegyzőkönyvéből, illetve a pályán láttottakból világosan kiderült, hogy Valére Billen elsősorban Sándor Györgyre és Tóth Norbertre célzott. Az irányító középpályás produkcióját már a szünetben megelégelte (Gulyás Mátét küldte be helyette), de a második félidőben nem sokat várt Tóth Norbert lecserélésével sem, akit az 52. percben hívott le pályáról (őt Hullám Attila váltotta). Kétségtelen, hogy az utóbbi hetekben Sándor Györgynek több gyengébb meccse is akadt, de talán még nála is érthetetlenebb a 19-szeres válogatott Tóth Norber esete. Az Újpest csapatkapitánya az elmúlt esztendőkben a lila-fehérek egyik kulcsembere volt. A hátán cipelte a csapatot, és rendre meccseket döntött el fontos góljaival, remek gólpasszaival. Noha a közelmúltban sérülés miatt ő is heteket hagyott ki, teljesítménye mégis látványosan visszaesett a korábbiakhoz képest. Legutóbb, a Pécs elleni mérkőzésen is lecserélte őt Valére Billen (azon a találkozón egyértelműen Tóth Norbert volt az Újpest legrosszabb teljesítményt nyújtó labdarúgója), és bár a Paks ellen újra a kezdőcsapatban kapott helyet – furcsa ezt leírni –, nem szolgálta meg a bizalmat. A gyengébb teljesítményeket illetően érdekes lehet az Újpest meghatározó játékosának, Kovács Zoltánnak a véleménye, akivel gyakran beszélget négyszemközt Valére Billen.„A vezetőedzőnk tőlem és Erős Károlytól szokta kérni, hogy a pályán mentálisan segítsünk a többieknek – mondta Kovács Zoltán. – Ahol ennyi fiatal játékos van a keretben, ott az ilyesmire szükség is van. Az sem ritka, hogy Valére Billen és Vígh Péter másodedző a véleményemet is kikéri bizonyos esetekkel kapcsolatban, de a szakemberek kritikáját én nem kommentálnám. Egyenes, korrekt embernek ismertem meg Valére Billent, ezért alighanem már hétfőn tisztázza a vitás kérdéseket az érintettekkel. Annyit még elmondanék róla, hogy ízig-vérig profi edzőről van szó, aki nem a ragyogó játékot követeli meg a futballistáktól, hanem azt, hogy kilencven percen keresztül hajtsanak, és szakadjanak meg a pályán.”
Legfrissebb hírek

Az „élő szobor” is megérkezett Mexikóba

Foci vb 2026
8 perce

Debrecenből érkezett 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
9 perce

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborába

Labdarúgó NB I
23 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
30 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
32 perce

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
35 perce

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
42 perce

Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar teniszcsatából Eastbourne-ben

Tenisz
48 perce
Ezek is érdekelhetik