A 124-szeres válogatott, és a nemzeti csapatban 11 gólt szerző Roberto Carlosra már nem számíthat a szövetségi kapitány Dunga. A Real Madrid játékosa szerdán bejelentette, többé nem húzza magára a címeres mezt.
„Már a világbajnokság előtt eldöntöttem, hogy visszavonulok a válogatottból. Igazságtalanul kritizáltak Brazíliában, és ez nagyon fájt. Tizenöt évig szerepeltem a nemzeti csapatban, és csak tizenhat meccsen kaptam ki, ráadásul világbajnok lettem. Boldog vagyok, most azonban már csak a klubcsapatomra koncentrálok.
Marcelo és Gilberto jól pótol majd a posztomon, emiatt nem aggódom” – mondta a 33 éves védő, aki hangsúlyozta, döntése végleges.
A fiatal brazilok is brillíroznak
Brazília 2–0-s győzelmet ért el Wales ellen a második szigetországi találkozóján. Az új szövetségi kapitány a barátságos mérkőzéseken sok játékost szeretne kipróbálni, hogy a nagyobb megmérettetésekre bő kerete legyen, amelyből majd válogathat.

Marcelo (6) még csak tizennyolc éves, de már a brazil válogatott gólszerzôje

Marcelo (6) még csak tizennyolc éves, de már a brazil válogatott gólszerzôje
Brazília és Wales között a legemlékezetesebb mérkőzés az 1958-as svéd világbajnokság negyeddöntője volt, az akkor 17 éves Pelé gólja döntötte el a meccset a dél-amerikaiak javára.
Most Dunga, segítőjével Jorginhóval új embereket tesztelt a válogatottban, ha nem is Pelé-kaliberűek az új felfedezettek, de még sokat hallhatunk róluk. A vasárnapi, Argentína elleni meccs után a Tottenham stadionjában rendezett Brazília– Wales összecsapásra csak két ember maradt az előző mérkőzés kezdőcsapatából, Gomes és Edmílson – utóbbiban annyira megbízik a kapitány, hogy neki adta a csapatkapitányi karszalagot is.
Roberto Carlos: válogatott búcsú
A White Hart Lane-en tehát második angliai sikerét könyvelhette el Dunga. „Motiváltak a játékosok, a meccs utolsó pillanatáig koncentráltan és minden erejüket beleadva teljesítettek. Ennek ellenére még nem örülhetünk, hiszen még csak most kezdődött el a munka. Huszonegy játékost kipróbáltam, a cserekapus Fabio maradt ki egyedül mindkét meccsen. A mezőnyjátékunkkal elégedett vagyok, gyorsan és labdabiztosan játszottunk. Azok a hibák, amelyekre felhívtam a figyelmet az argentin-meccs utáni videózás során, nagyrészt eltűntek” – összegzett Dunga, aki, miután a helyszínen nézte meg a Franciaország– Olaszország Eb-selejtezőt, Európában marad, hogy egy-két játékosát bajnoki meccseken is lássa. Legközelebb Kuvait legjobbjai ellen játszanak a brazilok október 7-én, ott tovább folytatódhat a kísérletezés.
John Toshack walesi szövetségi kapitány kollégájához hasonlóan fiatalított együttesén – 25,1 év az átlagéletkor a bő 38-as keretben úgy, hogy a kapuban a 39 éves kapus, Paul Jones állt. Akár fia is lehetne az előtte védekező Gareth Bale. A Southampton fiatal játékosa mindössze 16 évesen és 315 naposan debütált a walesi nemzeti csapatban még május 27-én Grazban. A Trinidad és Tobago ellen 2–1-re megnyert mérkőzésen debütáló védő hazája minden idők legfiatalabb válogatott játékosává lépett elő. Akárcsak annak idején a máig brazil rekorder Pelé, bár a két játékos között nemcsak a posztjukat illetően van különbség... ---- A ---- T
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





