Öt pécsi teljesen kikészült

Benkő Gábor, Móczán ZoltánBenkő Gábor, Móczán Zoltán
2006.08.06. 02:37
Bár a mérkőzés első fele sima pécsi győzelmet sejttetett, végül a felek megosztoztak a pontokon.
Lukács Tihamér (elöl) megmozdulásait néha még csapattársa, Nógrádi Árpád is tátott szájjal figyelte
A magunk részéről nagyobb érdeklődést vártunk a Pécs idei első hazai találkozóján, ehhez képest ezernél alig valamivel több néző volt kíváncsi a Tatabánya elleni meccsre. Holott a PMFC vereséggel kezdte a szezont, és Sisa Tibor csapata ellen nyilván azzal a szándékkal léptek pályára a hazaiak, hogy begyűjtik a három pontot.

Ennek megfelelően rakta össze együttesét Keszei Ferenc vezetőedző, hiszen három támadót állított csatasorba. A tatabányai védelem azonban szervezett volt, stabilan állt a lábán, s mivel a labdaszerzések után viszonylag jó tempóban mentek át a középpályán a vendégek, a szélről érkező beívelésekkel gyakran adtak munkát a hazai védőknek. Ilyenformán kiegyenlített volt a játék, és bár a színvonal nem volt eget verő, legalább látható volt a tudatosság a csapatok játékában. Jót tett a mérkőzésnek Nógrádi Árpád hatalmas gólja, ami még aktívabb futballra ösztönözhette volna a vendégeket, ha történetesen nem sokkal később Lukács Tihamér ugyancsak nem szerez egy káprázatos találatot. Ekkor úgy tűnt, a Pécs néhány perc leforgása alatt el is döntötte a három pont sorsát, a kérdés csak az volt, a hideg zuhannyal felérő szépségdíjas gólok mennyire fogják meg Márkus Tiborékat. Nos, a Tatabánya a szünetig nem tudott újítani, a kék-fehérek nem találták a Pécs játékának ellenszerét. A házigazdák a kétgólos előny tudatában visszavettek az iramból, és kényelmesen várhatták a kontrákból adódó lehetőségeket.

A második félidőben jó darabig nem látszott, miként akarja legalább döntetlenre menteni a meccset a Tatabánya. Mindenesetre nem volt könnyű dolga, a Pécs magabiztos volt, tartotta az előnyét és kivárásra játszott. A vendégek váratlan szépítő találata azonban ismét nyílttá tette a mérkőzést. Sisa Tibor is érezte, hogy eljött a pillanat a változtatásra, és módosított csapata szerkezetén. Hogy a Tatabánya remek gárda, újfent bebizonyosodott, hiszen ezen a mérkőzésen kétszer is egyenlített. Annak ellenére, hogy az utolsó pillanatokig úgy tűnt, vereséggel távozik Pécsről, mégiscsak szerzett egy pontot. Tegyük hozzá, teljesen megérdemelten.

Jó mérkőzést láttunk, amely egészen az utolsó pillanatokig izgalmas volt . ---- 23. perc: Szabados előrerúgott labdáját Pest a felezővonal környékén átlépte, így lett jó Nógrádinak, aki kettőt tolt rajta, majd kissé jobbról, 22 méterről, jobbal hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba.
1–0
27. perc:
Kulcsár ívelt be balról, Nógrádi nem tudott felugrani a védők szorításában, a labda Lukács elé került, aki a 16-os jobb oldalánál rádőlt, és jobbal, kapásból a jobb kapufát érintve lőtt a hálóba.
2–0
56. perc:
Filó tette ki középről a 16-os sarkánál álló Kouemahához a labdát, a légiós két csel után jobbal gyönyörű gólt lőtt a bal alsó sarokba.
2–1
68. perc:
Hajdú bal oldali szöglete egy tatabányai fején megcsúszott, a jobb kapufánál álló Márkus egy méterről, jobbal pofozta a kapu jobb oldalába a labdát.
2–2
83. perc:
Varga Zoltán iramodott meg a bal oldalon, középre adását Pest Krisztián átlépte, Horváth Péter pedig 15 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt.
3–2
92. perc:
Csopaki jobb oldali szögletét Kouemaha öt méterről, előrevetődve fejelte a földre, onnan a lécre pattant a labda, hogy aztán Dienes és Szabados között végül a hálóba vágódjon.
3–3 ---- Herbert Rolandnak nem volt sok dolga, a gólokról nem tehetett. A pécsi védelem ugyan kétszer megingott, összességében a bekkek jól látták el a feladatukat. A hazaiak közül mindenképpen dicsérhető a nagy gólt szerző Nógrádi Árpád, a győztes találatot szerző Pest Krisztián, valamint a hazai csapat legjobbja, Lukács Tihamér, aki szintén szépségdíjas gólt lőtt. A Tatabányában is több jó teljesítmény akadt, mint például Kerényi Norberté, a sokat dolgozó Filó Tamásé, de jól játszott Márkus Tibor is, aki ismét gólt szerzett. A mezőny legjobbja pedig Dorge Kouemaha, aki két góljával a mezőny legjobbja volt. ---- 23. perc: Szabados előrerúgott labdáját Pest a felezővonal környékén átlépte, így lett jó Nógrádinak, aki kettőt tolt rajta, majd kissé jobbról, 22 méterről, jobbal hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba.