Sajnos az idén sem sikerült

SZ. P. Á.SZ. P. Á.
2006.07.14. 02:22
Tavaly a döntőben elbuktunk, az idén talán másképp lesz – gondolhattuk a meccs előtt.
A ferencvárosiak válogatottja, Feil Arnold sem tudott segíteni?
Miután csoportját megnyerte a magyar együttes, az A-csoportba, azaz a legjobbak közé kerülésért Ausztria várt rá. A tét az volt, hogy a magyar csapat a jövő évi világbajnokságon már a világelithez tartozó csapatokkal, Finnországgal vagy Csehországgal játszhasson tétre menő küzdelmet. Tavaly Nagy-Britannia foszlatta szét álmainkat, az idén hazai pályán az osztrákok ellen azonban sikerülhetett volna. De ellenfeleink szervezettek voltak, gyorsak, pontosan és jól lőttek távolról, a magyarok pedig kihagyták a lehetőségeiket. Az első negyed után a mieink már mintha fel is adták volna a csatát, az osztrákok pedig egyre magabiztosabb játékkal, egyre szebb akciók végén lőtték góljaikat. A vereség ellenére a divízió-1-es világbajnokság megnyerése a cél. Elsőként a pénteki, argentinok elleni negyeddöntő következik.

Az a-csoportba jutásért

MAGYARORSZÁG - AUSZTRIA 2–7 (0–3, 1–3, 1–1, 0–0)
Budapesti Koriközpont, 300 néző. V: Velkoski (német), Lindqvist (svéd)
MAGYARORSZÁG: Sájevics – Lencsés, Serdült, Hoffmann, Feil, Dobos, Bontovics, SZAPPANOS (1), Deák 1, Tokaji, PETERDI 1, Buzás (1), Szarvas, Kordisz, Sándor, Méhes. Szövetségi kapitány: Bóta Gusztáv
AUSZTRIA: BARTOLOMAUS – Gressel, Teppert (1), Shuller 1, KRAIGER 1 (1), Strauss (1), Kirisits (2), Mallinger 1, MAIRITS 2, Wanner (2), Gruber 1, BAUMGARTNER 1, Heinl, Zeugswetter. Szövetségi kapitány: Tomas Polobrudski
Kiállítások: 10.5, ill. 9 perc
További eredmények. A-csoport: Svédország–Csehország 4–3. A csoport végeredménye: 1. Svédország 8, 2. Németország 6, 3. Csehország 4, 4. Ausztria 0. B-csoport: Finnország–Egyesült Államok 5–6. A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 9, 2. Finnország 6, 3. Szlovákia 3, 4. Szlovénia 0

Mestermérleg
Bóta Gusztáv: – Az elején nagyon nem volt szerencsénk, ettől függetlenül reális eredmény született. Most már az elsőségünk megvédése a célunk a divízió-1-ben.