Farkasétvágyú Vikingek

SZ. P. Á.SZ. P. Á.
2006.05.14. 02:36
Negyedik mérkőzésén második vereségét szenvedte el az osztrák bajnokságban szereplő Ard7 Budapest Wolves amerikaifutball-együttese. Ezúttal hazai pályán tréfálta meg a csapatot a Dodge Vikings2 Vienna, amely a Wolves első vereségét is okozta.Kétezer néző volt kíváncsi a Farkasokra az Építők-pályán, ahol az első negyedben Sviatkó Gábor révén két mezőnygóllal kezdtek a magyarok. Ezzel 6–0 volt, de ebben a sportban ez nem számít nagy előnynek, főleg úgy, hogy a második periódust ugyanilyen arányban nyerték meg az osztrákok. A félidő után nem izzasztották meg az eredményjelző kezelőjét, egyik csapatnál sem a támadó formációk jeleskedtek, egy pontot sem sikerült kibrusztolniuk. A záró negyedben nekidurálták magukat a hazaiak, és Papp Krisztián touchdownja után reménykedni is lehetett a győzelemben, ám a sógorok is összekapták magukat, és nem távoztak csalódottan Budapestről. Tizenhárom pontot kapartak össze az utolsó szakaszban, amivel hatpontos győzelmet arattak. A magyar játékosok csalódottak voltak, de elismerték, hogy ennyivel jobbak voltak az osztrákok. És talán kicsit örültek is neki, hogy ebben az alapszakaszban már nem kell találkozniuk.A magas nézőszám és a színvonalas mérkőzés egyértelműen a sportág hazai fejlődését bizonyítják.Osztrák divízió-1Ard7 Budapest Wolves–Dodge Vikings2 Vienna 13–19 (6–0, 0–6, 0–0, 7–13)