A szövetségi kapitány, Bozsik Péter ma kihirdeti a válogatott keret névsorát. A szakember a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége előtt tartott székfoglalójában elmondta, hogy mindenképpen szeretné kialakítani az együttes gerincét, vagyis azok a játékosok, akiket most behívnak a keretbe, azzal is számolhatnak, hogy hosszú távon is tagjai lesznek a válogatottnak. Igyekeztünk megtippelni, hogy kiket hív meg az első körben a kapitány. A válogatott tagjai vasárnap találkoznak, és szerdáig Dunavarsányban készülnek. Az edzőtáborozást edzőmérkőzés zárja, a válogatott az egyik élvonalbeli együttessel fog játszani. Ezt követően legközelebb május 21-én találkoznak a keret tagjai, s a friss hírek szerint 24-én Új-Zéland gárdáját látják vendégül a Szusza Ferenc Stadionban. Az is biztos, hogy május 30-án Angliában szerepel Bozsik Péter együttese. A következő mérkőzést augusztus 12-én egy skandináv ellenféllel játszaná a kapitány, ami jó felkészülést jelentene a norvégok elleni Európa-bajnoki selejtező előtt. Az viszont tény, hogy augusztus 16-án Ausztriában játszik a magyar gárda. Szeptember második napján Norvégia ellen kezdődik el a tétmérkőzések sorozata.
Bodnár László
A válogatás nem könny?, Détári Lajos aligha tudja sok új tehetség nevét Bozsik Péter fülébe súgni
Bodnár László
A válogatás nem könny?, Détári Lajos aligha tudja sok új tehetség nevét Bozsik Péter fülébe súgni
KAPUSOK
Király Gábor (Crystal Palace) 63-szoros válogatott/81 gólt kapott Bár csapatával elbukott az első ligáért zajló osztályozón a Watford ellenében, a kapus teljesítményére nem lehetett panasz, ebben a szezonban is a Crystal Palace egyik húzóembere volt.
Fülöp Márton (Coventry) 1/0 A Tottenhamtől kölcsönbe kapott kapus a szurkolók egyik kedvence lett, a vezetők is elégedettek vele, nem lesz könnyű azonban megtartaniuk, hiszen a Premier League-ből is keresik.
Végh Zoltán (MTK) 19/31 Az itthon védők közül az egyik, ha nem a legjobb kapus, aki évről évre meghatározó labdarúgója az MTK-nak, a fiatalokkal teletűzdelt együttes idei remek teljesítményében is jelentős szerepe van.
HÁTVÉDEK
Balog Zoltán (Ferencváros) 6-szoros válogatott/nem rúgott gólt Meghatározó játékos klubjában, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, az utóbbi időben fontos gólokat szerzett. Jó formában van, és ezt Bozsik Péter is tudja.
Éger László (DVSC) 4/0 A Debrecen három középső védője közül neki a legbiztosabb a helye a kezdőcsapatban, ebben a szezonban azonban a Loki védelme jóval bizonytalanabb, mint amilyen tavaly volt. A válogatottban azért alapember lehet.
Komlósi Ádám (DVSC) 7/0 A védelem közepén és védekező középpályásként is bevethető, viszont sokat szabálytalankodik, futballjában folyamatosan benne van a kiállítás veszélye. Fejelni ugyanakkor nagyszerűen tud.
Bodnár László
Pető Zoltán (FC Brussels) 8/0 Róla kevesebbet hallunk, tény azonban, az FC Brusselsnél kulcsjátékosnak számít, a csapat pedig messze a kiesőzónától, a középmezőnyben végzett.
Szélesi Zoltán (Cottbus) 3/0 A Németországban profiskodó védő az elmúlt időszakban nem sok lehetőséget kapott, hiszen súlyos sérüléssel bajlódott, de már játékra kész, és csapatával feljutásra áll.
Vanczák Vilmos (Újpest) 12/0 A védelem közepén és szélén is bevethető, levegőben és földön is magabiztos teljesítményre képes, neki is köszönhető, hogy az Újpest a bajnoki cím első számú várományosa.
Bodnár László (Salzburg) 31/0 Nagy reményekkel igazolt Ausztriába a jó fizikumú, nagy lövőerejű védő, viszont a dobogóért küzdő Salzburgban nem jutott állandó játéklehetőséghez.
KÖZÉPPÁLYÁSOK
Czvitkovics Péter (MTK) 0/0 A kék-fehéreknek és a Róth Antal vezette olimpiai válogatottnak is kulcsjátékosa, külföldi együttesek is figyelik. Néha viszont eltűnik a mezőnyben.
Dárdai Pál (Hertha) 42/3 A Lothar Matthäus által mellőzött labdarúgó klubjában sem jut állandó játéklehetőséghez, viszont ha pályára lépett, nem okozott csalódást. Bozsik Péter alighanem ennél sokkal jobban számít rá.
Farkas Balázs (Fehérvár) 4/0 A Fehérvár kapta a legkevesebb gólt az élvonalban, ez pedig a védelem mellett Schwarcz Zoltán és Farkas Balázs érdeme is, azonban sokkal higgadtabban kellene futballoznia.
Halmosi Péter (DVSC) 8/0 Az ősz első felében kiemelkedő teljesítményt nyújtott, ennek ellenére a télen nem sikerült külföldre igazolnia, az utóbbi mérkőzéseken pedig ismét húzóembere a Debrecennek. Ha „manchesteri” formájában játszik, alapember lehet.
Huszti Szabolcs (Metz) 17/4 Első külföldi szezonjában sérülések is nehezítették a dolgát, ám amikor egészséges volt, a kezdőcsapatban számítottak rá, igaz, a kieséstől ő sem tudta megmenteni a Metzet. Nagy szó, hogy sok ajánlata van.
Kiss Zoltán (DVSC) 1/0 A jobblábas játékos a Loki dzsókere. Hol jobbhátvédként, hol jobb oldali középpályásként, hol védekező középpályásként játszik, de csatárként is bevethető, igaz, sehol sincs biztos helye.
Lőw Zsolt (Rostock) 18/1 A bajnokság első felében kapott szerepet a feljutásért sikertelenül harcoló együttesben, utána a kispad és a lelátó között ingázott, jelenleg klubot keres.
Gera Zoltán (WBA) 33/9 Hosszú ideig bajlódott különböző sérülésekkel, viszszatérése óta kiválóan játszik, gólt szerzett, gólpasszt adott, a kiesést viszont vele sem tudta elkerülni a WBA.
Kovács Zoltán (Újpest) 20/2 Bár időnként a középpálya jobb oldalára, néha pedig a kispadra szorult, az idén is eldöntötte a Debrecen elleni rangadót, sőt az FTC legyőzésében is kulcsszerepet vállalt.
Rajczi Péter (Újpest) 8/3 Húsz góljával toronymagasan vezeti a góllövőlistát, ráadásul a szervezésből is kiveszi a részét, esélye van arra, hogy külföldi szerződést kapjon.
Szabics Imre (1. FC Köln) 16/8 Legtöbb légiósunkhoz hasonlóan ő is sérüléssel bajlódott, és ő sem tudott állandó helyet kiharcolni a kezdőcsapatban, noha az egyik legjobb magyar támadónak tartják.
Torghelle Sándor (Panathinaikosz) 18/6 Nem volt sérült, mégsem szerepelt a görög csapatban. Nincs játékban, ám mégis nehezen elképzelhető, hogy Bozsik Péter ne hívná meg a keretbe.