Gólok nélkül elég nehéz

G. P.G. P.
2006.05.03. 00:42
Hétfőn késő este több honfitársunk is pályára lépett az angol első, illetve másodosztályban, vegyes eredményekkel. Mindenképpen örömteli fejlemény, hogy a West Bromwich Albion légiósa, Gera Zoltán megint végigjátszotta a kilencven percet, de csapata, helyzeteit elrontva vereséget szenvedett.A második ligában az utolsó fordulót bonyolították le. Eldőlt, hogy Király Gábor együttese, a Crystal Palace a rájátszásban a Watford ellen kezdi meg a harcot a feljutásért, s ha sikerrel jár, a Preston–Leeds párharc győztesével mérkőzhet. A Palace ugyan kikapott az ezüstérmes Sheffield Unitedtől, ez már nem változtatott a hatodik helyezésén.Fülöp Márton győzelemmel zárta a bajnokságot az utolsó öt körben veretlen Coventry kapujában: „Gyorsan vezetést szereztünk, de a Cardiff hamar egyenlített, nem sok esélyem volt a ziccer hárítására. A második félidőben újra megszereztük a vezetést, amit a hajrában nagy védéssel őriztem meg, két perccel később pedig berúgtuk a harmadik gólt. A nyolcadik helyen végeztünk, a több mint húszezer néző óriási ünneplésben részesítette a csapatot.” Ugyancsak remek szezonzárást produkált Rósa Dénes: a Wolverhampton középpályása góllal vette ki részét a norwichi diadalból. Buzsáky Ákos ezúttal kezdőként kapott helyet a Plymouthban, és ő is győzelmet könyvelhetett el.PREMIER LEAGUE, A 37. FORDULÓ ZÁRÓ MÉRKŐZÉSÉNWest Bromwich–West Ham 0–1(Reo-Coker 42.)

Elhalasztott mérkőzések:
Man. United–Middlesbrough 0–0
Az élcsoport: 1. Chelsea 91 pont (36 mérk.), 2. Manchester United 80, 3. Liverpool 79, 4. Tottenham 65, 5. Arsenal 61 (36), …9. West Ham 52, …19. West Brom 29

LEAGUE CHAMPIONSHIP
46. (utolsó) forduló:
Sheffield United–Crystal Palace 1–0, Coventry City–Cardiff City 3–1, Norwich City–Wolverhampton Wanderers 1–2, Plymouth Argyle–Ipswich Town 2–1, Brighton–Stoke City 1–5, Burnley–Luton Town 1–1, Crewe Alexandra–Millwall 4–2, Derby County–Sheffield Wednesday 0–2, Preston North End–Leeds United 2–0, Reading–Queen’s Park Rangers 2–1, Southampton–Leicester City 2–0, Watford–Hull City 0–0

Az élcsoport: 1. Reading 106 pont, 2. Sheffield United 90, 3. Watford 81, 4. Preston 80, 5. Leeds 78, 6. Crystal Palace 75, 7. Wolverhampton 67, 8. Coventry 63, …14. Plymouth 56