Bajzát RafaelBajzát Rafael
2006.01.29. 02:04
Gór-Nagy Miklós volt a meccs hôse ? ám a négy gólja sem volt elég
Meggyesi Bálint

„Elszántan, mint (h)őseink!” – transzparens biztatta a házigazdát, nem mellékesen pedig 2500-an drukkoltak a hevesi sikerért. Mindazonáltal a kilencedik percig kellett várni az első hazai találatra. A Brescia sem remekelt, Van den Meer az első negyed hajrájában lőtt góljával csak 1–0–ra vezettek ekkor. A második hét percben felpörgött az Eger, Kis Gábor indította a gólgyártást, majd Bálint Gergő is felavatta Gerinit, ráadásul a német Mackeben találatával már a magyarok vezettek (4–3).

A fordulás után az egriek irányítottak, Gór-Nagy szenzációs gólokat lőtt, a negyed közepén szinte felrobbant az uszoda, mikor Császár éles szögből 8–5–re alakította az állást. Ezzel ugyanis ledolgozta hátrányát az együttes! Ez nem tetszett a vendégeknek, Csirics jobbegyenese Hegedűs arcát találta el (a vérző játékost a meccs után kórházba szállították). Ami viszont szintén vérlázító volt: az arccsont, az orr és szemhéj sérülését okozó brutalitás megtorlatlan maradt.

A negyedik játékrész már inkább pankrációhoz hasonlított (melynek során Kiss Csaba is orrcsonttörést szenvedett!). A színészkedő, reklamáló ellenfél sajnos élvezte Bookelman játékvezető támogatását. Botrányos közjátékok követték egymást, Gór-Nagy ötméteresénél öt (!) percet kellett várni, mire a bresciaiak hajlandók voltak eltávolodni a lövő játékostól. A válogatott védő példás higgadtsággal belőtte a büntetőt, így 9–6-nál reménykedhettek a hevesiek. A véghajrában háromgólos előnnyel sáfárkodhattak Hinicsék, Vicsevics két perccel a vége előtt 9–8–ra szépített. Baco kapásgólja még jelentett némi reménysugarat, de az utolsó percben végig az egri kapu előtt zajlott a játék. A továbbjutás elmaradt, a vastaps mégis járt az egrieknek.

Mestermérleg
Gerendás György: – Ilyen fantasztikus közönség előtt még nem játszottak vízilabda-mérkőzést Egerben. A bíráskodás nem volt korrekt, Olaszországban is ellenszélben pólóztunk, sajnos most is. A játékvezetők nem engedték, hogy a négy közé kerüljünk!
Riccardo Tempestini: – Fantasztikus környezetben végig kőkemény, parázs csatában harcoltuk ki a továbbjutást a remek hazai csapat ellenében.