Emelt hang, emelkedő szint

M. Cs.M. Cs.
2006.01.28. 02:26
Címkék
Megragadta az utolsó esélyt, nyert Ljubljanában, és ezzel kiharcolta a harmadik meccs lehetőségét az Interliga elődöntőjében az Alba Volán-FeVita. A másik ágon ugyancsak a harmadik összecsapás dönt a fináléba kerülésről.
Holéczy Roger (fehérben) és társai alaposan összekapták magukat Pat Cortina szerdai szózata után
Holéczy Roger (fehérben) és társai alaposan összekapták magukat Pat Cortina szerdai szózata után
Holéczy Roger (fehérben) és társai alaposan összekapták magukat Pat Cortina szerdai szózata után
Holéczy Roger (fehérben) és társai alaposan összekapták magukat Pat Cortina szerdai szózata után
Holéczy Roger (fehérben) és társai alaposan összekapták magukat Pat Cortina szerdai szózata után
Holéczy Roger (fehérben) és társai alaposan összekapták magukat Pat Cortina szerdai szózata után

Elcsigázott, de boldog játékosok kászálódtak ki a buszból péntek hajnali fél ötkor Székesfehérvárott. A felettébb hosszú, nem ekkora termetű embereknek kitalált busztúrát feledtette a siker. A siker, a ljubljanai 4–1, amely azt jelenti, hogy vasárnap odahaza ki-ki meccset vívhat a társaság az Interliga-döntőért.

„Az első parti után magára talált a csapat, jól, átgondoltan játszott, ám ez már a múlt, készülni kell a következő fellépésre” – mondta Pat Cortina, az Alba Volán-FeVita szakvezetője, aki az Olimpija elleni első összecsapást követően a hírek szerint alaposan felemelte a hangját az öltözőben. A játékosok elgondolkoztak a tréner szavain, és csütörtökön elsőrangú teljesítménnyel rukkoltak ki. A kapuban brillírozó Budai Krisztián mellett különösen a Csibi József, Milos Palovcík, Michal Stastny fémjelezte támadótrió villogott, három gólt is összehozott.

„A tehermegoszlás miatt is fontos, hogy ne mindig az első sorunknak kelljen megnyernie a meccseket” – mondta idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató, aki már szintén a vasárnapi partin dolgozik. Pénteken például körlevelet kellett küldenie az érintetteknek, mert a szlovén rendezők rosszul kürtölték világgá a mindent eldöntő találkozó időpontját: nem 18.30-kor, hanem a jól megszokott 18 órakor fogadják a fehérváriak ellenfelüket. Bíró ezúttal Brnóból érkezik – senki sem tudja, milyen felfogással. Ljubljanában mindkét mérkőzést osztrák játékvezető dirigálta: az elsőn a zéró tolarencia elvét követve szinte mindenért kiállítást fújt, a másodikon viszont a másik bíró engedte a kemény játékot, így jóval élvezetesebb küzdelem zajlott – Volán-fölénnyel. A péntek délután már tréningező Palkovics Krisztiánék (is) bíznak benne, vasárnap sem lesz másképp.

A másik ágon, a második meccsen: Acroni Jesenice (szlovén)– Slavija Ljubljana (szlovén) 8–1 (1–0, 4–1, 3–0). A két győzelemig tartó párharc állása: 1–1

Szavazás

Magyar csapat nyeri a 2005-06-s Interligát?

Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
9 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik