Leszálltak Freund lováról

Cs. B.Cs. B.
2006.01.24. 01:07
Címkék
A 2004-es kecskeméti négyesfogathajtó-vb-n egyéni aranyérmet szerző, majd azt követően a Mary nevű lovával doppingügybe keveredő Michael Freundot felmentette a vád alól a Nemzetközi Lovasszövetség (FEI) jogi bizottsága Frankfurtban.
A vb-t követően előbb az A-, majd a B-próba is a nyugtató hatása miatt tilalmi listán szereplő valériánsavat mutatott ki a ló szervezetében. Freundot többször is meghallgatta a FEI testülete, ő pedig rendre azzal védekezett, hogy a szer a helyszínen legelt sarkantyúvirág révén került be az állat szervezetébe. A vizsgálat egyre csak húzódott, s hiába vetődött fel ezer kérdés – például: a német másik három lova, és a többieké miért nem legelt a növényből?; vagy: ha Freund ismerte a sarkantyúvirág hatását, miért engedte ott enni az állatot? –, érdemi döntés nem született. Legalábbis hétfőig, akkor ugyanis a háromtagú bizottság ismét meghallgatta a világbajnokot, majd úgy határozott, 15 hónap után felmenti a doppingvád alól."Kettő egy arányban döntötte el a bizottság, hogy a német megtarthatja a világbajnoki címét, méghozzá olyan indoklással, hogy a valériánsav bekerülhetett természetes módon, legeléskor a ló szervezetébe – mondta az ülésen részt vevő Fugli Károly, a Magyar Lovasszövetség főtitkára. – Rendben van, de akkor mi értelme van a tilalmi listának? Mi sem állítjuk, hogy a német tudatosan doppingolt, de a lova mindkét próbája pozitív lett. Ez tény. Éppen ezért érthetetlen ez az egész. Most harminc napunk van rá, hogy a szintén érintett holland és belga szövetséggel összefogva beadjuk a fellebbezésünket.""Szerencsére nem éltem bele magam, hogy világbajnok lehetek, így nem vágott annyira mellbe a döntés – mondta Lázár Zoltán, aki Freund mögött második lett Kecskeméten. – Ugyanakkor felháborító, hogy ennyivel elintézte az esetet a bizottság."Már csak azért is, mert ezentúl a magyar lovaknál kimutatott valériánsavat többé nem szabad figyelembe venni a világversenyeken vett doppingmintáknál. Elvégre, ha Freund lovánál, amely egy hétig legelt nálunk, magától értetődő volt, akkor a mieinknél – egész évben itt esznek – föl sem vetődhet semmiféle vád.
Legfrissebb hírek

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
8 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
17 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
27 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
35 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
41 perce

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
1 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik