Elsőrangú meccs a második vonalban

2006.01.22. 03:27
Címkék
Bár megszakadt a karácsony másodnapja óta tartó, minden tétmeccset figyelembe véve hatos győzelmi sorozata, a Crystal Palace így sem lehet elégedetlen, hiszen hajszál híján sikerült neki, ami korábban senkinek: csapást mérni az idegenben veretlen, listavezető Readingre. Az éllovas a finisben egyenlített James Harper bombagóljával, majd Marcus Hahnemann két parádéval tartotta meg az egy pontot csapatának."Úgy érzem, a liga két legjobbja találkozott – mondta a találkozó után Király Gábor, a Palace hiba nélkül védő kapusa. – Premier League-be illő meccs volt, ahogy mondani szokták, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, de kollégámmal együtt álltuk a sarat. Ő még nálam is jobb volt, mert mi több nagy helyzetet dolgoztunk ki, de amit lehetett, Hahnemann megfogott. A szurkolóink így is elégedettek voltak, és tapssal búcsúztattak bennünket."

A másik magyar kapus, Fülöp Márton (Coventry) is egy gólt kapott, de társai hattal feleltek a Derby "kihívására", így a City némi legevőhöz jutott a kiesés elleni harcban. Ugyanez igaz a Plymouthra is, amely Buzsáky Ákos nélkül verte meg idegenben 2–1-re a Crewe-t. A Millwall otthonában ikszelő Wolverhamptonban Rósa Dénes az utolsó percre szállt be, Gyepes Gábor pedig nem jutott szóhoz.

LEAGUE CHAMPIONSHIP
30. forduló: Crystal Palace–Reading 1–1, Burnley–Preston North End 0–2, Coventry–Derby County 6–1, Crewe Alexandra–Plymouth 1–2, Leeds–Sheffield Wednesday 3–0, Leicester–Cardiff 1–2, Luton–Queens Park 2–0, Millwall–Wolverhampton 0–0, Norwich–Watford 2–3, Sheffield United–Brighton 3–1, Southampton–Ipswich 0–2, Stoke–Hull 0–3

Az élcsoport: 1. Reading 73 pont, 2. Sheffield United 66, 3. Leeds 54 (29 mérk.), 4. Watford 52, 5. Crystal Palace 48 (29), …8. Wolverhampton 43, …15. Coventry 35, …19. Plymouth 32
Legfrissebb hírek

Még ki sem nevezték, máris támadják Kálnoki Kis Attilát

Egyéb egyéni
21 perce

Női vízilabda-vk: Cseh Sándor 21 játékost hívott a keretbe

Vízilabda
1 órája

Futsal: ismét vereséget szenvedett az U19-es válogatott

Utánpótlássport
1 órája

„Sokkal többet kaptam a hokitól, mint valaha gondoltam” – interjú Garát Zsomborral

Képes Sport
1 órája

Öttusa vk: Guzi Blanka ezüstérmes Bulgáriában

Egyéb egyéni
1 órája

WNBA: Juhász Dorka vasárnap még biztosan nem lép pályára

Kosárlabda
1 órája

A Chelsea bejelentette Xabi Alonso érkezését – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik