Büszkeség – és sok balítélet

Bajzát RafaelBajzát Rafael
2006.01.13. 00:58
Ha valaki csak az első három negyedet látta volna, elképzelni sem tudná, hogyan szerezhetett háromgólos előnyt (10–7) a Brescia a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger ellen. A LEN-kupa negyeddöntőjének első találkozóján az egriek nemcsak méltó ellenfelei voltak az olasz bajnokság éllovasának, hanem győzelmi reményeket is dédelgethettek a mérkőzés jelentős részében. Az összkép alapján a hazaiak szerencsés sikert arattak, a jól játszó Eger egyenlő feltételek mellett legalább döntetlennel távozhatott volna.
A bajnokságban mutatott remek formáját megôrzô Jászberényi Gábor tartotta a lelket az egriekben a házigazda Brescia ?lejtôs? uszodájában
Farkas József

"Vesztes meccs utan ritkán boldog az ember, én most mégis elégedett vagyok – jelentette ki Gerendás György vezetőedző. – Várakozáson felül teljesítettünk az olasz listavezető otthonában. Nem a bírókban akarom megtalálni a vereség okát, ám objektív tényként elmondanám, hogy az első félidőben öt öt volt a kiállítási arány, míg a másodikban tizenegy négy, oda. Rendkívül fárasztó tizenhat perc alatt tizenegyszer hátrányban játszani, és mellette még meccset is nyerni. Mégis meg tudtuk volna csinálni, ám egyszerűen nem állt mellénk a szerencse. A végén kaptunk két olyan gólt… Nem mindennapi úgy eltalálni az utolsó előtti és az utolsó támadásból a kapufát, hogy mindkétszer onnan pattanjon be a labda. De egyáltalán nem vagyok ideges, maradt esély a visszavágóra. Ha ugyanúgy játszunk, mint szerdán, és egyenlő lesz a mérce, meg tudjuk mutatni, mire vagyunk képesek."

A szívvel-lélekkel küzdő Eger tulajdonképpen újonc az európai kupasorozatban, ennek itta meg a levét. A születésnapját ünneplő, kotori Rajevics játékvezetőt ajándékkal köszöntötték a szervezők a bemutatásnál, az egriek a végén akartak gratulálni neki – de ilyen kiállítási arányt követően kényszeredettre sikerült a kézfogás. Az első két negyed korrekt működését követően óriási fordulat következett be. Matajsz Márk ellen öt kontrát ítéltek, sőt az egri támadásoknál gyakorta kontra plusz kiállítást fújtak a bírók. A "lejtős" medencében Jászberényi bravúrjai (14 védés) tartották életben az egri reményeket, a kapusnak köszönhető, hogy nem dőlt még el a párharc. Halmos R. Péter ügyvezető elnök szerint is sokkal több volt a meccsben: "A látottak alapján nem volt különbség a két csapat között, a három gól a mai, modern vízilabdában ledolgozható hátrány. Szerintem képesek is leszünk rá Egerben, telt ház előtt."

Brescia óvárosában az ódon házfalak sarkára fekete macskákat festettek a babonás olaszok. Fortuna segítette is őket a medencében, de a Bitskey-uszodában remélhetőleg nem használ majd a mágia a január 28-i viszszavágón.

NEMZETKÖZI KUPÁK
Euroliga, férfiak. A-csoport: Posillipo (olasz)–Mladost Zagreb (horvát) 11–6.
C-csoport: Savona (olasz, Kásás Tamás 2)–Barcelona (spanyol) 13–5. D-csoport: Recco (olasz, Madaras Norbert 3, Szívós Márton)–Herceg Novi (szerb-montenegrói) 11–3
LEN-kupa, férfiak. Negyeddöntő, első mérkőzések: Brescia (olasz)–Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 10–7, Cremona (olasz, Varga I Zsolt 1)–Dinamo Moszkva (orosz, Varga II Zsolt) 9–8. A Panioniosz (görög)–Betonút-FTC és a Kazany (orosz)–Jadran Split (horvát) mérkőzést szombaton játsszák