Kézcsonttörés volt a továbbjutás ára

Bajzát RafaelBajzát Rafael
2005.12.12. 00:12
A volgográdi pokolban voltak ugyan meleg pillanatai a négygólos előnnyel érkező egrieknek, de összességében nem forgott veszélyben a továbbjutás. Gerendás György vezetőedző eltiltása miatt csak a lelátón foglalhatott helyet, így Tóth Kálmán irányította a hevesieket. Dejan Perisics, a mérkőzés szerb LEN-delegátusa a helyzet magaslatán állva a mostoha körülmények között is korrekt feltételeket teremtett.
Császár György két gólja is nagyon kellett az Eger továbbjutásához
Farkas József

A megtelt lelátók előtt jól kezdtek az egriek, Jászberényi Gábor átmentette az FTC ellen mutatott válogatott formáját. Két bravúrja úgy kellett a hevesieknek, mint egy falat kenyér. A kivédekezett hátrányok után Nyéki Balázs indította el a gólgyártást, igaz, nem sorjáztak a találatok, 1–1-gyel zárult az első negyed. Nem lehettek maradéktalanul elégedettek a magyarok, mivel Kis Gábor a harmadik percben megsérült, a gólerős center az első diagnózis szerint kézközépcsonttörést szenvedett. Nagyobb teher hárult centertársára, Matajsz Márkra, és a kényszerből középen feltűnő Decker Ádámra. A második negyedben Panfilij góljával megléptek 3–1-re a hazaiak, de Császár György és Kiss Csaba gyorsan kiegyenlítette az állást. Stabilan állt a lábán az egriek hátsó alakzata, sorozatban védekezte ki a hátrányokat, az egriek hálóőre pedig teljesen elbizonytalanította az orosz bombázókat. Döntetlennel fordultak a csapatok, ekkor a négy gólig jutó Vitalij Jurcsik révén 7–5-re vezettek a Volga-partiak. Melegedett a helyzet, a közönség is feléledt, de szerencsére jó védekezéssel sikerült elhárítani az újabb Szpartak-találatot.

A másik kapunál Matajsz ügyesen meglépett őrzőjétől, és 7–6-ra szépített. Az utolsó negyedben Kiss Csaba hálószaggató gólja – jó, hogy megadták –, majd Császár pazar csuklómozdulata után 8–7-es egri vezetés állt az eredményjelző táblán. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás, az oroszok már csak a győzelem megszerzéséért küzdöttek. Jurcsik duplájával ezt sikerült elérniük, így mindkét gárda tapsot érdemelt a híveitől. Az egriek megérdemelten léptek a legjobb nyolc közé.

SZPARTAK LUKOIL VOLGOGRÁD (orosz) - BRENDON-FENSTHERM-ZF-EGER 9–8 (1–1, 3–3, 3–2, 2–2)
Volgográd, 1500 néző. V: Koryzna (lengyel), Kuretosz (görög)
VOLGOGRÁD: Fjodorov – Kozlov 1, Drozdov, Panfilij 1, HALTURIN 2, Irisicsev 1, Rekecsinszkij. Cs: JURCSIK 4, Andrejev, Liszunov, Szmolovij, Csesev, Antonov. Edző: Vlagyimir Karabutov
EGER: JÁSZBERÉNYI – Hegedűs, Decker Á., Nyéki 1, Kis G., KISS CS. 2, Mackeben. Cs: Baco, BÁLINT 1, MATAJSZ 1, CSÁSZÁR 2, Gór-Nagy 1, Czigány. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 9/4
Kipontozódott: Bálint (30. p.)
Továbbjutott: az Eger (20–17)

Mestermérleg
Vlagyimir Karabutov: – Sajnos nem volt esélyünk a hátrány ledolgozására. Az Eger jobb csapat, mi pedig sok hibával játszottunk.
Tóth Kálmán: – Az elején elveszítettük egyik értékes játékosunkat, de Jászberényivel az élen, kitűnő védekezéssel ezt kiegyenlíthettük.