Szomorú vég, majd vígjáték

Bajzát RafaelBajzát Rafael
2005.10.24. 01:55
Az oroszok ellen drámai csatában vesztett a házigazda. Az elején viszszafogott versenylóhoz hasonlított a Brendon, a pénteki alibi póló után két negyeden át nem tudtak felpörögni az oroszok elleni találkozón. Hibát hibára halmoztak elöl, és sajnos a védekezésben is. Amikor 26 után lehengerlő harmadik negyedet produkáltak Kis Gáborék, úgy tűnt, a lendület diadalmaskodik az öreg rókákkal felálló oroszok ellen, akiknél sérülés miatt kiállt a bivalyerős center, a német Thomas Schertwitis.
Nyéki Balázs lôtte a legtöbb egri gólt, a Kazany ellen kétszer, a Vojvodina ellen háromszor volt eredményes
Mirkó István

Sajnos nem így történt, előbb Dejan Szavics, majd Irek Zinnurov ejtette át a labdával alig találkozó Jászberényi Gábort. A végén, 10–11-nél a bírók vették el a hosszabbítás esélyét. Az utolsó másodpercben Hegedűs lövését blokkolta az orosz védő, de ugyanazzal a mozdulattal víz alá vitte a játékszert. A jogos ötméterest azonnal befújta a török Taylan játékvezető. Nyéki Balázs kézbe is fogta a labdát, hogy kiharcolja a folytatást. Ekkor azonban a LEN-delegátus, az izraeli Issy Kramer magához kérte a két játékvezetőt, és tízperces megbeszélésük eredményeként érvénytelenítették az ítéletet, befejezettnek nyilvánították a találkozót. A döntés érthető módon nem aratott osztatlan elismerést a hazaiaknál…

A szerb Vojvodina elleni, vasárnapi ki-ki mérkőzésen egy pillanatig sem volt kétséges, hogy az egrieké lesz a második hely. Igazi arcukat mutatva, ellenállhatatlanul pólóztak Nyéki Balázsék. Jászberényi is elkezdett védeni, lendületes akcióknak, szép góloknak tapsolhatott a szombatihoz képest jóval kisebb létszámú közönség. Villant Császár György csuklója, Seress kapáslövéseivel szemben sem volt ellenszere Mitrovics kapusnak. A megsemmisítő különbségű győzelemből minden játékos tevékenyen kivette a részét. A kiállításokban bővelkedő összecsapáson Decker Ádám szemhéja felszakadt egy szerb könyöklés következtében.
A "Ha így játszottunk volna a Kazany ellen is…"-észrevétel annyiban sántít, hogy az orosz együttesben szinte minden poszton Európa-klasszis pólós szerepel.

H-csoport

2. forduló
BRENDON-FENSTHERM-ZF-EGER - SZINTEZ KAZANY (orosz) 10–11
(2–4, 1–2, 5–2, 2–3)
Eger, 1100 néző. V: Rotunno (olasz), Taylan (török)
EGER: Jászberényi – BACO 1, NYÉKI 2, Decker Á. 1, KIS G. 3, Kiss Cs. 1, Császár. Cs: MATAJSZ, Gór-Nagy, Hegedűs, BÁLINT 1, Czigány 1, Mackeben.
Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
KAZANY: MAKSZIMOV – Baszik, ZAKIROV 2, SZAVICS 2, Schertwitis, Gorskov, ZINNUROV 3. Cs: BJELOFASZTOV 2, Jaroscsuk, Jelizarov, Fatahugyinov, GOROVOJ 2.
Edző: Vlagyimir Zaharov, Andrej Afanaszjev
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 9/3.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Zakirov (22. p.), Gór-Nagy (31. p.)

Vojvodina (szerb-montenegrói)– ASV Wien (osztrák) 22–4 (6–1, 5–1, 5–0, 6–2)

Gerendás György: – A vízszintes, az mindenképpen vízszintes, nem lejtett a hazai medence. Ilyen szintű csapat ellen nem lehet két negyed előnyt adni. Biztató, hogy vesztett állásból fordítani tudtunk, kár, hogy nem sikerült megtartaniuk az előnyünket, amikor már az ellenfél fölé kerekedtünk.
Andrej Afanaszjev: – Nagyszerű mérkőzés volt. Korán elhittük, hogy biztosan megnyerjük a párharcot. Jó csapat az Eger, de a játék összképe alapján győzelmünket reálisnak tartom.

3. forduló
BRENDON-FENSTHERM-ZF-EGER - VOJVODINA (szerb-montenegrói) 21–4 (5–2, 7–1, 3–0, 6–1)
Eger, 300 néző. V: Rotunno (olasz),
Spiegel (német)
EGER: Jászberényi – Baco 1, NYÉKI 3, GÓR-NAGY 3, Matajsz 1, Kiss Cs. 2, Mackeben 1. Cs: SERESS 2, HEGEDŰS 2, CZIGÁNY 3, Kis G. 1, CSÁSZÁR 2, Decker Á. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
VOJVODINA: Mitrovics – Kalinics, Crvenko, Djukics, Perics 1, Ovuka, Supics. Cs: Mijanics 1, BOJICS 2, Bosancsics, Drezgics, Injacs. Edző: Kolja Lazor
Gól – emberelőnyből: 15/8, ill. 15/4
Ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Djukics (8. p.), Gór-Nagy (21. p.), Bosancsics (23. p.), Bojics (31. p.), Czigány (31. p.), Hegedűs (32. p.)
Szintez Kazany–ASV Wien 26–5 (8–2, 4–2, 8–1, 6–0). A végeredmény: 1. Szintez Kazany 6 (48–25), 2. Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 4 (50–20), 3. Vojvodina 2 (36–36), 4. ASV Wien 0 (14–67). A Kazany és az Eger jutott a nyolcaddöntőbe.

Gerendás György: – Az a furcsa helyzet állt elő, hogy amíg a Kazany ellen elaludtuk a meccs első felét, most az elsőtől az utolsóig küzdöttünk.
Kolja Lazor: – Pocsékul kezdtünk, amit jól használt ki a kiváló Eger. A magyar csapatban sokkal jobb képességű pólósok játszanak, mint nálunk.