Holland párbaj a Dragaóban

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
Vágólapra másolva!
2005.10.15. 03:02
Címkék
A szombaton rendezendő PortoBenfica rangadón a szokásos rivalizálást különleges edzői párbaj tetézi, ugyanis mindkét gárda kispadján holland szakvezető ül. Mielőtt azonban bárki beleélhette volna magát a németalföldi belharcba, Co Adriaanse, a portóiak mestere leszögezte: "Portugáliában vagyunk, és portugál rangadóra készülünk. Különleges mérkőzés lesz, de nem az edzők számára, hanem a Portónak és a Benficának." Azt azért tegyük hozzá, hogy a kék-fehérek edzője mindezt egy olyan sajtótájékoztatón jelentette ki, amelyen az újságírók fele a honfitársai közül került ki.
Co Adriaanse nem akarja kisajátítani a hollandoknak a portugál derbit
Co Adriaanse nem akarja kisajátítani a hollandoknak a portugál derbit
Co Adriaanse nem akarja kisajátítani a hollandoknak a portugál derbit
Co Adriaanse nem akarja kisajátítani a hollandoknak a portugál derbit
Co Adriaanse nem akarja kisajátítani a hollandoknak a portugál derbit
Co Adriaanse nem akarja kisajátítani a hollandoknak a portugál derbit
Lisszabonban a Benficát gardírozó Ronald Koeman inkább a munkával foglalkozott, elsősorban azzal, hogy Petit-t mégsem tiltják el (a játékos a Guimaraes elleni mérkőzésen piros lapos szabálytalanságot követett el, amit a játékvezető nem vett észre, az ügy mégis a fegyelmi bizottság elé került), így szerepeltetheti Portóban. Ennek fényében csak három helyen változtatja meg csapatát az előző fordulóhoz képest: Ricardo Rocha helyett Andersont veti be középső védőként, Geovannit Georgiosz Karagunisz váltja a középpálya jobb szélén, a sérülésből visszatérő Moreira pedig beállhat a kapuba.

A Portónál a lábadozó Benedict McCarthy játéka egyelőre kétséges, amiként az uruguayi vb-selejtezőről kissé késve viszszaérkező Lucho Gonzálezé is, a portugál válogatott Hélder Postiga pedig Adriaanse döntése alapján lemaradt a nevezettek listájáról.
Legfrissebb hírek

Egytől tízig minden pipa – a veterán csatár soha nem gondolt rekordot állított fel

Angol labdarúgás
22 perce

Xabi Alonso dönthet Vinícius Júnior büntetéséről

Spanyol labdarúgás
42 perce

A fallabdázó Farkas Balázs elődöntőig jutott, de megsérült a Cseh Openen

Egyéb egyéni
1 órája

Osztályozó az NB I-ben? A klubok ezt szeretnék

Labdarúgó NB I
2 órája

F1: Norris csak morzsákat hagyott az ellenfeleinek – sajtóvisszhang

F1
2 órája

Aranyérem lett a jutalma a taktikus hajrát követően

Csupasport
2 órája

Gyász: elhunyt Bordás György, az MLSZ korábbi főtitkára

Magyar válogatott
2 órája

Marozsán Fábiánnak nem tartott sokáig a párizsi torna

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik