Fakó az Arany-arany fénye

M. B.M. B.
2005.10.02. 02:39
Címkék
A Citadella-kupa több mint harmincéves történetében voltak jobb és rosszabb időszakok. Ebben az esztendőben, ha szerényebb költségvetéssel is, de öszszehozták a szervezők a hagyományos év végi viadalt, bizonyítandó, hogy az országúti kerékpársport él és élni akar Magyarországon. Budapesten, a Citadella körüli 800 méteres körpályán zajló 40 perces futamon a hagyományoknak megfelelően négykörönként rendeztek részhajrát. Ezekért öt, három, kettő és egy pont járt, a célvonalon első, második, harmadik és negyedik helyen áthaladó bringásnak, valamint minden kör elsőjének további egy-egy pont.
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Meggyesi Bálint
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború
Meggyesi Bálint
Békés egymás mellett tekerés ? késôbb kitört a háború

A legmagasabban jegyzett csapatot, a P-Nivo Betonexpressz 2000 SE-t csak Arany Gábor képviselte, ő azonban szorgosan gyűjtögette pontjait az FTC bringásai mellett. Szeghalmi Bálint, a Pottospec-Tipográfia kerekese is az élmezőnyben vitézkedett. Utóbbi érdemelte ki a Gyapjas András-díjat, amely az évad legsportszerűbb kerekesének járt. Arany Gábor viszont véletlenül sem nevezhetett volna ebben a kategóriában. A 25. körben a pontokat és a részhajrában elfoglalt pozíciót tekintve is előtte járó Speciár Viktort az utat szegélyező korlátnak szorította. Mindketten hatalmasat buktak, a fradista ráadásul csúnyán meg is ütötte magát, Arany viszont szinte karcolás nélkül megúszta az esést.

A szabályok értelmében két körön belül mindketten visszaállhattak a versenybe. Csakhogy amíg Arany tovább gyűjtögethette pontjait, Speciár Viktor a sebeivel volt elfoglalva a sor végén, így végül 12 ponttal negyedik lett. A versenyt Arany nyerte meg, ám a szervezők és a versenybírák salamoni döntése értelmében az első helyért járó pénzdíjat Speciár, a negyediknek felajánlott összeget pedig Arany kapta meg, aki egy ponttal gyűjtött többet (17), mint a második Szeghalmi.
A verseny végén Lengyel Tamásnak átadták az idén a legtöbb hazai versenynapon diadalmaskodó versenyzőnek járó elismerést.

Citadella-kupa, országúti kritériumverseny, Budapest
Férfiak: 1. Arany Gábor (P-Nivo Betonexpressz 2000 SE) 17 pont, 2. Szeghalmi (Pottospec-Tipográfia) 16, 3. Török Z. (FTC) 14
Legfrissebb hírek

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
4 perce

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
7 perce

Marcelo Bielsa kikelt magából Uruguay kiesését követően

Foci vb 2026
18 perce

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
43 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
45 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
52 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
54 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik