Nem szép, viszont hasznos

A mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERT, KECSKÉS ISTVÁNA mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERT, KECSKÉS ISTVÁN
2005.09.25. 03:41
Címkék

Mindkét csapat jó passzban készülhetett a mérkőzésre, hiszen a hétközi Magyar Kupa-fordulóban a Kaposvár és a Honvéd is sikerrel vette az akadályt. Igaz, a fővárosiak mosonmagyaróvári látogatása 120 percig tartott, mivel csak hosszabbításban sikerült továbbjutniuk. Vagyis a vendégek a hosszabbításos csata miatt némileg talán fáradtabban várhatták a mérkőzést. A taktikájukon ez nem látszott, de az, hogy elégedettek lennének az egy ponttal, már az elején érződött. A négy vendégvédő előtt ugyanis Dancs Roland is védekező feladatokat látott el, amolyan előszűrőként futballozott. A kaposvári kapu veszélyeztetése alaphelyzetben André Alves egyszemélyi feladata volt, igaz, Genitónak és Zana Norbertnek fel kellett zárkóznia a brazil légiós mellé.

A hazaiak kezdték bátrabban a mérkőzést a védekezésre összpontosító Honvéd ellen. Zsolnai Róbert lefordulásai, üresbe futásai jelentettek veszélyt az elején. Az első félidő közepén aztán világossá vált, hogy a Kaposvár ezt a mérkőzést a széleken nyerheti meg, hiszen Pintér Attilát Genito, Kovácsevics Róbertet pedig Lázár Zsolt hagyta rendre őrizetlenül. Jöttek is a kaposvári helyzetek, ám a gól elmaradt. Ennek részint a hazai támadók ügyetlenkedése az oka, részint pedig az, hogy az első félidő hajrájában már tíz emberrel tömörült be a saját térfelére a Honvéd, leszűkítve ezzel a területeket.

Honvéd-fal betonból: Oláh Lóránt itt Dancs Roland ellen próbálkozott
Honvéd-fal betonból: Oláh Lóránt itt Dancs Roland ellen próbálkozott
Honvéd-fal betonból: Oláh Lóránt itt Dancs Roland ellen próbálkozott

A védekezésben azért akadtak hibák, előbb Baranyai Tibor, majd Udvari Szabolcs fejelte rossz helyre a labdát, ám a szerencsének köszönhetően a vendégek megúszták kapott gól nélkül. Az pedig figyelmeztető jel lehetett a Rákóczi számára is, hogy Alves fel-alá portyázott a védők között, és a megszerzett labdával megpróbált a kaposvári kapu felé törni. Létszámfölényes szituációt azonban nem tudott kialakítani a vendégegyüttes, mert a kaposváriak nemcsak lelkesen támadtak, hanem fegyelmezetten és az első félidőben határozottan védekeztek is.

Nagypál Tibor arcán ott az egész meccs szenvedése: a hazaiak hasztalan próbálkoztak, ezúttal képtelenek voltak bebirkózni egy gólt
Nagypál Tibor arcán ott az egész meccs szenvedése: a hazaiak hasztalan próbálkoztak, ezúttal képtelenek voltak bebirkózni egy gólt
Laufer Péter
Nagypál Tibor arcán ott az egész meccs szenvedése: a hazaiak hasztalan próbálkoztak, ezúttal képtelenek voltak bebirkózni egy gólt
A második félidő eleje semmi különlegeset nem hozott, maradt az a játék, amit az első játékrészben láthattunk. A hazaiak próbáltak támadni, viszont a Honvéd ekkor már csak a kontrákra figyelt. Más kérdés, hogy a fegyelmezett kaposvári játék miatt erre a második félidőben csupán egyetlen alkalommal adódott lehetőségük a kispestieknek. Aztán úgy tűnt, némi változást hoz Dobos Attila és Miro pályára küldése, hiszen aktívabbá vált a Honvéd, és megpróbált komolyabb támadásokat is vezetni, ám nem túl sok sikerrel.

A Kaposvár egyre görcsösebben próbálta megszerezni azt az egy gólt, amely elég lett volna a győzelemhez, ám a foggal-körömmel, nagyon zártan védekező Honvéd védelmét nem tudta feltörni. A kispestiek végül megszerezték azt a pontot, amelyre áhítoztak. Bár nem játszottak szemet gyönyörködtető futballt, bemutatták, milyen az igazi célfutball. A hazaiak lelkesen küzdöttek, valóban mindent megtettek azért, hogy győzzenek hazai pályán, ám rengeteg helyzetet hagytak ki, és ezért két ponttal fizettek.

A van is, nincs is pénz

A Tornyi Barnabás-ügy miatt lehetne ideges is a Bp. Honvéd egyik tulajdonosa, Kiss Zsolt. Mint ismeretes, a futballcég keddig kapott haladékot arra, hogy a csapat korábbi edzőjét kifizesse. Ha ez nem történik meg, akkor a következő fordulóban már az NB II Keleti csoportjában szerepelnek a piros-fehér-feketék, mi több, addig, amíg nem utalják át az egykori szakvezető járandóságát, minden meccs után levonnak tőlük egy-egy pontot, nem mellékesen még az átigazolásból is kizárják a klubot.

Nos, az üzeletembertől megtudtuk, hogy a 29.4 millió forint (ami kamatokkal együtt már 40 millió) megvan, oda is adják a szakembernek - majd akkor, ha beérkezik az erről szóló számla.

Persze, van némi turpisság: az ügyvédi letétben lévő pénzt, Kisteleki István ligaelnök megfogalmazása szerint, két magányszemély adta át az ügyvédnek, nem pedig a kispesti klub, ezért azt nem vehette fel eddig Tornyi Barnabás. A bizonyos magánszemélyek közül az egyik Kiss Zsolt, a másik pedig Piero Pini, a Honvéd főtulajdonosa, ám az optimista jóslat úgy szól: keddig minden eldől, a Honvéd fizet, és marad a Borsodi Liga tagja. ---- M ---- &
Legfrissebb hírek

Pogacar fontolgatja, hogy rajthoz áll az idei Vueltán is – sajtóhír

Kerékpár
1 perce

Verstappen versenye a túlélésről szólt, de dobogóra állt a Magyar Nagydíjon

F1
24 perce

Őrületes izgalmak után Mathieu van der Poel nyert Párizsban

Kerékpár
43 perce

NB III: az Újpest II hatot, az MTK II négyet rúgott; vereséggel rajtoltak az osztályozón elvérző csapatok

Labdarúgó NB II
45 perce

Antonelli 50 pont előnnyel megy nyári szünetre, de nehéz folytatásra számít

F1
49 perce

Maldini megmakacsolta magát, ha nem Pirlo lesz a kapitány, akkor...

Olasz labdarúgás
1 órája

A Puskás Akadémia debreceni sikerrel indította az idényt

Labdarúgó NB I
1 órája

NB I: Paksi FC–Ferencvárosi TC

Labdarúgó NB I
1 órája