Kész a többfrontos harcra Ludvig Zsolt együttese

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2005.08.12. 00:06
Címkék
Noha 2000 óta a legutóbbi évad zárásakor fordult elő először, hogy cím nélkül maradtak a nyíregyházi női röplabdázók, a bajnokságban és a kupában szerzett ezüstérmet mégsem tragédiaként élték meg a szabolcsi megyeszékhelyen. Azt megelőzően a kupaarany az NRK-hoz került, de a bajnoki negyedik helyezés csalódást okozott - öszszességében azonban előrelépett Ludvig Zsolt edző csapata.
A napokban azzal a céllal kezdte meg a felkészülést a gárda, hogy a tavalyihoz hasonló, meghatározó szerepet játsszon a következő szezonban. Ennek megfelelőek a játékosmozgások is, hiszen a nyíregyháziak kötelékébe tartozik Kovács Eszter, a korábbi miskolci center, aki már a válogatottban is bemutatkozott. Ugyancsak van címeres mezes múltja Szabó Anitának, aki szintén új játékos, bár korábbi kenyéradójával, a kecskeméti klubbal még néhány formalitást el kell intéznie. Szabótól egyébként az Akimova távozása óta meglévő előkészítőproblémák megoldását várnák Nyíregyházán.Az ukrán Diana Timcsenkóval nem hosszabbítottak szerződést. Nem ő az egyedüli távozó, Adorján Anikó családi okok miatt ment el. Visszatérve a keretbővítéshez: még egy külföldi, kettes helyen bevethető ütőt szeretne igazolni a Ludvig-stáb, miután az erre a szerepkörre kiszemelt kecskeméti Ékes Eszter a Vasas invitálását fogadta el. A fiatalok kontingensét bővíti az NB II-es Örökösföld-Bujtos SZSE-től érkezett Czipták Nikoletta, ő a tizennégyes keretből Kinyik Mónikával, Sipos Tímeával és Sipos Zitával együtt a juniorkorú játékosok közé tartozik.A Nyíregyháza a következő idényben többfrontos harcot vív majd, hiszen a bajnoki és kupaküzdelmek mellett az Interligában és az Élcsapatok-kupájában is fellép. Ludvig Zsolt nem titkolja, célkeresztben most az utóbbit tartják, hiszen azt szeretnék, ha az október 7-9-én Nyíregyházán rendezendő csoportkörre kerülne csúcsformába a csapat. Addig a bajnoki küzdelmek is beindulnak - bár a nemzetközi felkészülési tornák miatt az első két forduló mérkőzését valószínűleg elhalasztják a nyíregyháziak.
Legfrissebb hírek

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
2 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
3 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
17 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
23 perce

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
39 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
48 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
50 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik