Jóllehet nem a megszokott helyszínen, és az eredeti időponthoz képest egy héttel elhalasztva tartotta soros közgyűlését a Magyar Olimpiai Bizottság - a Hilton Hotel Westendben a Hélia helyett - nem volt gond a szavazóképességgel: a 157 tagból 92-en voltak jelen a teremben.
Ketten a vezetésbôl: Gyárfás Tamás (balra) és Aján Tamás
Ketten a vezetésbôl: Gyárfás Tamás (balra) és Aján Tamás
Elsőként Schmitt Pál adott tájékoztatást a május 7-i összejövetel óta eltelt rövid, de igen eseménydús időszakról. A MOB vezetője először az új elnökség első üléséről, és arról a doppingellenes nyilatkozatról számolt be, amely a jelen egyik legégetőbb problémájával kapcsolatban született. Az elnök közölte, a pekingi olimpiára készülő csaknem ezer kerettag mindegyikével szer-ződést fognak kötni, amelyben a sportolóknak vállalniuk kell, hogy tiszta eszközökkel készülnek a 2008-as játékokra. Schmitt jelezte, a Nemzeti Sporthivatallal közösen kívánnak fellépni a dopping ellen, s a MOB érdemben kíván hozzászólni és segítséget adni a most készülő, doppingkódex munkacímen futó szabályozási javaslattervhez, és igyekszik kivenni a részét a megelőzésből, de igény esetén az ellenőrzésben és a szankcionálásban is szerepet vállalhat.
Schmitt Pál arra is kitért, a Nemzeti Sporttanács napirendjére tűzte a MOB két javaslatát is: az egyik, hogy legalább a nemzeti össztermék 0.1 százalékával, azaz mintegy hatmilliárd forinttal nőjön az összsportköltségvetés, s így egy lépéssel közelebb kerülhet a kormányprogram azon céljához, hogy az ország a GDP egy százalékát fordítsa a sportra.
A torinói téli olimpiai felkészülésről Köpf Károly sportigazgató számolt be: jelenleg három biztos résztvevője van a jövő évi játékoknak, de az ősztől esedékes kvalifikációs időszakban a sportolói létszám 25-26 tagra is duzzadhat. A 2008-as olimpiai felkészülésről szólva Aján Tamás úgy vélte, 20-22 sportágban szerepelhetünk Pekingben, és ott a szövetségek előzetes várakozásai szerint akár 30-34 érmet is nyerhetünk, köztük kilenc aranyat. Az előterjesztést a közgyűlés egyhangúlag elfogadta.
A MOB gazdálkodásáról Molnár Zoltán ügyvezető igazgató elmondta, a bevételek 57 százaléka már realizálódott, míg az egész évre tervezett kiadások tekintetében 40.5 százaléknál tart a költségvetés. "Az ez évi összes tervünket megvalósíthatjuk, a MOB gazdálkodása biztos alapokon áll."
Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthival vezetője doppingügyben kijelentette: közös az érdek és a cél, várják a MOB észrevételeit a doppingkódexszel kapcsolatban, annál is inkább, mert az olimpiai bizottság szorosabb kapcsolatban áll a szövetségekkel és a sportolókkal. Ábrahám felvetette, hogy azok olimpiai indulását esetleg tagadják meg, akik nem írják alá a tiszta felkészülést megkövetelő szerződést.