Márquez játéka kérdéses

G. P.G. P.
Vágólapra másolva!
2005.06.18. 23:17
Címkék
Kontinensderbi a B-csoportban: Mexikó-Brazília. Az ilyen mecscseket illik valamiféle szaftos revánstörténettel felvezetni, és e szempontból el vagyunk kényeztetve, mert mindkét válogatott játékosainak lenne miért visszavágniuk, ha foglalkoztatná őket az efféle gondolat.
A mexikóiak legutóbb éppen a világbajnoktól kaptak ki, mégpedig elég csúnyán, 4-0-ra, a tavalyi Copa Américán - a jelenlegi szövetségi kapitány, Ricardo Lavolpe alatt ez volt a legsúlyosabb vereségük. A braziloknak meg az fájhat, hogy az 1999-es Konföderációs Kupa döntőjében 4-3-ra alulmaradtak, még ha nem is az akkori legerősebb csapatukkal (bár a mostaniak közül Dida, Emerson, Zé Roberto és Ronaldinho is ott volt).

Sokkal fontosabb kérdés ugyanakkor, hogy játszhat-e vasárnap Rafael Márquez, a japánok elleni meccset ágyéksérülés miatt kihagyó csapatkapitány. "Attól függ, hogyan fogom érezni magam aznap este. Javul az állapotom, de kockáztatni nem akarok" - mondta a Barcelona védője.

Lavolpénak főhet a feje, ha Márquez nem jön rendbe, mert - maga is elismerte - a védelemnek néha már a japán csatárok is gondot okoztak a gyorsaságukkal. "Jó a világ legerősebb válogatottjaival találkozni, mert lemérhetjük, hol tartunk. Az a lényeg, hogy minél többet legyen nálunk a labda. Aki hagyja, hogy a brazilok járassák, azt hamar elintézik" - mutatott rá az argentin szakember.

Szavazás

Ki nyeri a Konföderációs - kupát?

Írja be az itt látható számot!
Feltehetőleg igaza van, de ne feledjük, a görögök csaknem ugyanannyit (48%) birtokolták a labdát, mint Ronaldinhóék, mégsem volt esélyük a pontszerzésre. A brazil szövetségi kapitányt, Carlos Alberto Parrierát azonban nem téveszti meg az első összecsapás. "A mexikóiak futballkultúrája egészen más, mint a görögöké. Jól passzolnak, veszélyesen támadnak, nem a védekezésre helyezik a hangsúlyt. Nagyon ébernek kell majd lennünk" - figyelmeztette a futballistáit.

B-csoport
A vasárnapi program:
Görögország- Japán (Frankfurt, 18; tv: Sport1, ARD, ORF1, élő)
Mexikó-Brazília (Hannover, 20.45; tv: Sport1, ARD, ORF1, élő)
Legfrissebb hírek

Érdi Mária: Elég erős vagyok, és készen állok versenyezni

Egyéb egyéni
8 perce

Hamilton: Teljesen hasznavehetetlen vagyok, a csapatnak valószínűleg versenyzőt kellene cserélnie

F1
11 perce

Guardiola és új kisfőnöke elköltött 200 millió eurót a megújulás jegyében

Angol labdarúgás
41 perce

NB I: Diósgyőr–Zalaegerszeg

Labdarúgó NB I
43 perce

Superliga: Arges–Csíkszereda

Minden más foci
51 perce

Charles Leclerc meglepte a McLarent, az övé az első rajthely a Hungaroringen

F1
1 órája

A szuperhős Amerika kapitány is feltűnt a Hungaroring paddockjában

F1
1 órája

Csinger Márk az ETO FC-nél folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik