Bundesliga: Rapolder helyett Von Heesen a Bielefeldnél

2005.05.11. 17:51
Címkék
Azonnali hatállyal menesztette jelenlegi trénerét, Uwe Rapoldert a Bundesligában szereplő Arminia Bielefeld és az eddigi sportigazgatót, Thomas von Heesent nevezte ki vezetőedzőnek.
A hirtelen lépésre azért szánta rá magát a klub, mert Rapolder tegnap nyilvánosságra hozta, hogy a következő idényben a másodosztályból feljutott 1. FC Köln-nél lesz vezetőedző. Az Arminia vezetőségét ez a hír rosszul érintette, ezért döntöttek úgy a klubnál, hogy kirúgják Rapoldert.

A Bundesliga szezonból hátralévő két bajnokin Rapolder eddigi másodedzője, Frank Geideck irányítja majd a Bielefeldet.

Thomas von Heesen kiváló futballista volt, a Hamburg gárdájával sikert-sikerre halmozott, 1983-ban Bajnokcsapatok Európai Kupáját nyert, 1982-ben UEFA kupát, valamint kétszer volt bajnokcsapat tagja. Az új mester az idény végén veszi át a Német Kupában elődöntőig jutott csapatot és szerződése szerint 2007 nyaráig lesz vezetőedző.

Az NSO ajánlja:

A bajnokság állása, eredmények: Tabella, fordulóról fordulóra 2004-05

A Bundesliga csapatai 2004-05
Minden, amit a bajnokságról tudni kell 2004-05
Szurkolói szoftverek

Futball-lexikon

Legfrissebb hírek

Jobb később, mint soha? Menesztették a vb-re készülő Ghána szövetségi kapitányát

Foci vb 2026
2 perce

Mantha még Sykorát is túlszárnyalta első idényében a Pittsburghben

Amerikai sportok
4 perce

Béres Gergely: A cél, hogy megnyerjük az Eurokupát

Vízilabda
57 perce

A hetvenéves Andrusch József nem érzi magát annyinak

Magyar válogatott
1 órája

Bondár Anna sikeresen vette az első fordulót Charlestonban

Tenisz
8 órája

Keddi sportműsor: magyar–görög a Puskás Arénában; teljessé válik a vb-mezőny

Minden más foci
8 órája

Redzic Damir játéka még kérdéses, de Marco Rossi kezdőként számítana rá

E-újság
8 órája

Élményt koldulva – Pucz Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
8 órája
Ezek is érdekelhetik