Asztalitenisz-vb: csak Tóth maradt talpon

2005.05.03. 17:06
Címkék
A Sanghajban zajló asztalitenisz-világbajnokságon már csak Tóth Krisztina van versenyben a magyarok közül, miután egyesben Bátorfi Csilla (képünkön) és Póta Georgina is a legjobb 32 között esett ki, míg párosban a Bátorfi-Tóth kettős a negyeddöntőben kényszerült búcsúzni.

A legkellemetlenebb incidens minden bizonnyal Bátorfi kieséséhez fűződik. A magyar versenyző ugyanis 2-0-ás állásnál levonult az asztal mellől, mivel a mérkőzést vezető kínai bíró sorozatosan érvénytelenítette Bátorfi nyilvánvalóan szabályos szerváit a volt kínai válogatott, jelenleg hongkongi színekben versenyző Tie Ja-na. A minden valószínűség szerint utolsó vb-jén szereplő magyar játékos ekkor kérte a meccs európai főbíráját, hogy cseréljék le a döntnököt, ám hiába kapott erre ígéretet, végül megtagadták a kérését. Bátorfi emiatt döntött úgy, hogy nem folytatja a találkozót, lépésével felhívva a figyelmet az európai versenyzőkre gyakorolt nyomásra az ázsiai világversenyeken.

Póta Georgina remek teljesítményt nyújtva jutott a legjobb 32-ig, ott azonban papírforma-vereséget szenvedett a kínai Niu Csien-fengtől. A fiatal asztaliteniszező azonban a kiesés ellenére minden dícséretet megérdemel.

Tóth Krisztinának is kijár az elismerés: az osztrák színekben versenyző Liu Jia ellen 4-2 arányban győzedelmeskedett a legjobb 16 közé jutásért vívott mérkőzésen. Ellenfele, az Európa Top 12-győztes osztrák két elvesztett szett után hozta a következő két játszmát, ám a folytatásban már a magyar versenyző akarata érvényesült. Tóthra a legjobb 16 között éppen a Pótát búcsúztató Niu Csien-feng vár.

Párosban Bátorfi és Tóth a negyeddöntőben kényszerült búcsúzni: az Eb-ezüstérmes magyar duó a nyolcaddöntőben az olasz Stefanova-Tan Monfardini párost verte 4-3-ra hatalmas csatában, de a nyolc között a kínai Paj Jen-Kuo Jen kettős rövid idő alatt 4-0-ra győzött. Érdemes megjegyezni, hogy a szervezők a két találkozó között 43 teljes percet hagytak a magyar párnak a regenerálódásra... Minden valószínűség szerint ez volt a sikeres magyar páros utolsó közös világbajnoki fellépése.

48. Egyéni Asztalitenisz-világbajnokság, Sanghaj

Női egyes, 3. forduló (a legjobb 16 közé jutásért)

Tie Ja-na (hongkongi)-Bátorfi Csilla 2:0 (9, 3) - félbeszakadt, Tie Ja-na 4-0-lal továbbjutott
Tóth Krisztina-Liu Jia (osztrák) 4:2 (6, 11, -9, -4, 5, 6)
Niu Csien-feng (kínai)-Póta Georgina 4:0 (5, 3, 8, 1)

Női páros, nyolcaddöntő
Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina-Stefanova, Tan Monfardini (olasz) 4:3 (9, 5, -8, 8, -6, -5, 12)

Negyeddöntő
Paj Jen, Kuo Jen (kínai) - Bátorfi, Tóth 4:0 (7, 7, 8, 6)
Legfrissebb hírek

A Szeged korábbi spanyol légiósa lesz 2027-től a PSG vezetőedzője

Kézilabda
2 perce

Francia utánpótlás-válogatott védőt igazolt a Liverpool

Angol labdarúgás
23 perce

Miamiban lazít Cristiano Ronaldo menyasszonya

Foci vb 2026
27 perce

Videoton: Amerikában bejegyzett cég nyerte a klub értékesítésére kiírt pályázatot

Labdarúgó NB II
32 perce

Halálos áldozatokkal járt a mexikói örömünnep

Foci vb 2026
53 perce

MotoGP: Jorge Martín és Ogura Ai jövőre a Yamaha gyári csapatánál versenyez

Egyéb autó-motor
57 perce

Deschamps: Még nem tökéletes minden

Foci vb 2026
1 órája

A Fluminense támadója és Haidara is pályára léphet a ZTE-ben

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik