Keveset mutatott a Bilbao

G. P.G. P.
2005.03.13. 00:00
Címkék
Különösebb megerőltetés nélkül nyert a Barcelona az Athletic Bilbao ellen, így ezen a hétvégén biztosan nem farag a hátrányából a Getaféhoz látogató Real Madrid. Igaz, némi szerencse is kellett a katalánok győzeleméhez.
Deco húsz perc után eleresztett lövése aligha lett volna gól, ha nem pattan meg egy baszk védőn - de akkor már vezetnie kellett volna a Barcának. Kicsit korábban ugyanis Giuly Ronaldinho pazar átadásával kilépett, Eto’o elé tálalt, mire a kameruni az üres kapuval szemben luftot rúgott. Még visszaemelte a túloldalra, de akkor meg Giuly törte el a labdát.

Hanem a gól után belelendült a Barca, Xavi varázsolt egyet, majd Ronaldinho ismét nagyszerűen ugratta ki Giulyt, aki nem bízta másra a feladatot, a hosszú sarokba bombázott. Ha csak a bűnösen könnyelmű Xavin múlik, a Bilbao egyenlíthetett volna a második félidő elején, Victor Valdés azonban kétszer is bravúrral védett. Ronaldinho ugyanakkor az ellenfél tizenhatosán könnyelműsködött, így több gól nem született - a Barcelona 2-0-val növelte tizenegy pontosra előnyét a tabellán.

Úgy tűnik tehát, hogy igazuk lett azoknak, akik azt mondták, a Barcelona BL-ből való búcsúja a spanyol bajnokságnak sem tett jót, túlságosan egyoldalúvá válhat a küzdelem.

Szavazás

Ki nyeri meg az idén a spanyol bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

A Fulham szerződtette a Real Madrid centerét – hivatalos

Angol labdarúgás
18 perce

Vitális ügyében megállapodott az AEK és az ETO – sajtóhír

Labdarúgó NB I
28 perce

Videó: felgyújtották a vendégszektort a Hajduk Split ultrái

Minden más foci
1 órája

Bognár György: Azok játszottak gyengén, akiknek frissnek kellett volna lenniük

Labdarúgó NB I
1 órája

Kézilabda: tízzel nyertek a portugálok ellen az U18-as fiúk az Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Tajti-Márton Anita: Szemléletváltásra van szükség a magyar atlétikában

Atlétika
1 órája

Videó: tömegek fogadták Vozinhát Chilében

Minden más foci
1 órája

Kosárlabda: kikapott csehektől az Eb-n az U18-as leányválogatott

Utánpótlássport
2 órája