Megoldódott a válság

G. P.G. P.
Vágólapra másolva!
2005.01.05. 21:03
Címkék
Az idén sem szakadt meg a hagyomány, hogy a világ elbizakodott kormányai közül legalább egy minden évben beleártja magát országa labdarúgó-szövetségének ügyeibe.
Az efféle otrombaság rendre ugyanúgy folytatódik: a FIFA eltiltással fenyeget, majd rövid, de szórakoztató huzavona kezdődik a mundér becsületének védelmében, végül pedig a hatalom kénytelen visszaállítani az eredeti állapotokat.A politikusok azonban, lassan bár, de tanulnak: a legújabb próbálkozó, Nigéria kormánya, nagyon hamar meghátrált. A sportminiszter menesztette a szövetség főtitkárát, Taiwo Ogunjobit, sőt volt gondja a liga vezetőjére is, mire a világszövetség nyomban levelet írt, péntek délig adva határidőt a döntések visszavonására. Musa Mohammed miniszter nem várta meg a kitűzött időpontot, amikor szankciók léptek volna életbe a nigériai válogatott ellen - a szerda délutáni kormányülés után bejelentette, teljesítik a követelést.Mohammed egyébként is találékonyabb, mint kollégái. Eleinte azzal védekezett, hogy a személycseréket a FIFA-val a szövetség reformjáról folytatott egyeztetések szellemében hajtotta végre. Amiből alkalmasint annyi lehet az igazság, hogy valóban egyeztetések folytak, mivel a nigériai parlament korábban hozott egy, a kormány beavatkozását lehetővé tévő törvényt. A FIFA ennek megváltoztatására már decemberben felszólította az illetékeseket, illetve néhány hetes időt adott rá.Az új helyzetben viszont szó sem lehetett időhúzásról. "Ami történt, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség alapszabálya 17. paragrafusának durva megsértése a kormányzat részéről" - egyértelműsítette álláspontját a FIFA az említett levélben. Mohammed kisvártatva jelezte, kormánya hamarosan törvényjavaslatot terjeszt a parlament elé, amelyben garantálja a szövetség függetlenségét.
Legfrissebb hírek

Ruandai mosoda – Moncz Attila publicisztikája

Minden más foci
4 órája

Hiányzott a gyilkos ösztön – Thury Gábor jegyzete

Kézilabda
4 órája

Szombati sportműsor: három NB I-es meccs, Liverpool–Brighton

Minden más foci
4 órája

Ibrahim Cissé: Megdolgoztunk ezért a sikerért; Mindenért kárpótolta a visszavonuló Stieber Zoltánt az osztrákoknak rúgott gólja

E-újság
5 órája

Magabiztosan zsebelte be a pontokat a Veszprém és a Nyíregyháza is a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
5 órája

A Real Sociedad vendégeként nyert először idegenben a Girona

Spanyol labdarúgás
5 órája

Nagyot hajrázva nyert a címvédő Fenerbahce a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
5 órája

Egy góllal nyert, második hazai győzelmének örülhetett a Lecce

Olasz labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik