Raúl: elmaradt a rekordbeállítás

2004.11.04. 16:32
Címkék
A Real Madrid szurkolói a szerda esti Bajnokk Ligája-mérkőzésen nem csak abban reménykedtek, hogy a 0-2-es hátrányból egyenlítő csapatuk a második félidőben megszerzi a győztes találatot is Kijevben, a Dinamo otthonában, hanem számosan fohászkodtak azért is, hogy Raúl (képünkön) lője a gólt. A királyi gárda támadója szerezte ugyanis a szépítő találatot a meccsen, s ez volt a 48., amelyet a BL-ben (BEK-ben) ő jegyzett. A csatár így egyetlen gólra megközelítette az örökrangsorban az élen álló Alfredo di Stefanót, aki pályafutása során 49-szer volt eredményes a legrangosabb európai kupasorozatban.

Raúlnak nem sikerült újra a kapuba juttatni a labdát, így várni kell arra, hogy beérje a legendás elődöt, aki szintén a Real színeiben állította fel a csúcsot. A válogatott futballista azonban tud várni.

"Nem az a fontos, hogy gólt lőjek, a legfontosabb, hogy a sorsunk a mi kezünkben van a Bajnokok Ligájában" - nyilatkozta Raúl.

A Real Madrid a Dinamo Kijevvel és a Bayer Leverkusennel együtt hét pontot gyűjtött, így mindháromnak megvan az esélye arra, hogy továbbjusson a B csoportból. A négyes negyedik tagja, az AS Roma már esélytelen a továbblépésre.

Visszatérve a rekordokhoz: ugyanezen az estén azért történt egy csúcsbeállítás, mégpedig Manchesterben: a holland Ruud van Nistelrooy négy gólt szerzett a Sparta Praha ellen, amire előtte a horvát Dado Prso (AS Monaco, 2003-2004), a szintén holland Marco van Basten (AC Milan, 1992) és az olasz Simone Inzaghi (Lazio, 2000) volt képes
Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: Európa-liga- és Konferencialiga-negyeddöntő

Minden más foci
2 órája

Mikel Arteta: Olyan tettet hajtottunk végre, amire nem volt még példa a klub 140 éves történelmében

Bajnokok Ligája
2 órája

Arbeloa: A játékvezető tönkretett egy hosszabbításra álló párharcot. Nem lehet erre piros lapot adni

Bajnokok Ligája
2 órája

Életjel vagy haláltusa? – Deák Zsigmond publicisztikája

Angol labdarúgás
2 órája

Osztályharc – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2 órája

Szakértőink döntetlenre tippelik az ETO–Fradit; Vadnai Jonatánt norovírus döntötte le a lábáról

E-újság
2 órája

Jégkorong-vb: kapitányváltás a svájci válogatottnál

Jégkorong
2 órája

Az Arsenal továbbjutott – a Sporting a balszerencsét és a játékvezetőt is okolhatja

Bajnokok Ligája
3 órája
Ezek is érdekelhetik