Ünnepeltek az atléták

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2004.10.01. 21:27
Címkék
Pénteken délelőtt a városligeti Borvendéglőben köszöntötték az athéni olimpián kiemelkedően szereplő atlétákat.
Olimpiai döntôseinket – Kôvágó Zoltánt, Vaszi Tündét, Pars Krisztiánt és Zsivoczky Attilát (balról jobbra) – ünnepelték a Városligetben (Fotó: Mirkó István)
Olimpiai döntôseinket – Kôvágó Zoltánt, Vaszi Tündét, Pars Krisztiánt és Zsivoczky Attilát (balról jobbra) – ünnepelték a Városligetben (Fotó: Mirkó István)
Olimpiai döntôseinket – Kôvágó Zoltánt, Vaszi Tündét, Pars Krisztiánt és Zsivoczky Attilát (balról jobbra) – ünnepelték a Városligetben (Fotó: Mirkó István)
Olimpiai döntôseinket – Kôvágó Zoltánt, Vaszi Tündét, Pars Krisztiánt és Zsivoczky Attilát (balról jobbra) – ünnepelték a Városligetben (Fotó: Mirkó István)
Olimpiai döntôseinket – Kôvágó Zoltánt, Vaszi Tündét, Pars Krisztiánt és Zsivoczky Attilát (balról jobbra) – ünnepelték a Városligetben (Fotó: Mirkó István)
Olimpiai döntôseinket – Kôvágó Zoltánt, Vaszi Tündét, Pars Krisztiánt és Zsivoczky Attilát (balról jobbra) – ünnepelték a Városligetben (Fotó: Mirkó István)
A sajtótájékoztatón Aján Tamás, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára emlékeztetett arra, hogy a magyar csapatban 212 versenyző lépett pályára, közülük nagyon sokan dicsőséget szereztek hazánknak, mégsem velük foglalkozik a közvélemény. Mint mondta, örülhetnénk, ha az élet más területein is olyan kiemelkedőt nyújtanánk, mint a sportban, hiszen Athénban Magyarország a pontversenyben a 14. helyen végzett. Aján megemlítette, hogy a szövetségek közül az atlétikai az első, amely ünnepélyes keretek között jutalmazza legjobbjait.
Rábold Gusztáv, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy óriási a nemzetközi konkurencia, a magyar atlétika a sportágak versenyében mégis az 5-6. helyen végzett. Atlétáink nyolc ponttal járultak hozzá az olimpiai csapat sikeréhez, a legjobban a diszkoszvető Kővágó Zoltán szerepelt, aki ezüstérmet nyert. A kalapácsvető Pars Krisztián ötödik, a tízpróbázó Zsivoczky Attila hatodik lett. A nők közül Vaszi Tünde volt a legeredményesebb, távolugrásban a nyolcadik helyen végzett. Kővágó teljesítményéért az LG különdíját is átvehette.
Mérei László szakmai igazgató részletesen értékelte a csapat teljesítményét. A legnagyobb problémának azt látta, hogy sokan hiába teljesítették az erős nevezési szinteket, a játékokon elmaradtak a várakozástól. Változatlanul szűk az élvonal, a sydneyi olimpiához képest mégis előrébb léptünk - négy éve atlétáink egyetlen pontot sem szereztek. (Barcelonában és Atlantában legjobbjaink szintén nyolc pontot gyűjtöttek.)
Mérei szerint a pekingi olimpiára új stratégiával kell felkészülni, elsősorban a fiatalokra kell építeni. A szövetség vezetői Pekingnél is messzebbre néznek, ezért tettek említést a szombati NAP Nestlé-Nesquick gyermekverseny országos döntőjéről, amelyet a Puskás Ferenc-stadionban rendeznek meg. A kicsik eredeményeit neves atlétákból álló bizottság értékeli, a legjobb teljesítményt nyújtó fiú és lány az LG különdíját, egy MP3-as lejátszót vehet át.
Legfrissebb hírek

Így ünnepelték az Uruguay elleni döntetlent a Zöld-foki szigeteken

Foci vb 2026
1 perce

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
8 perce

Tenisz: doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
9 perce

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
19 perce

Tenisz: szetthátrányból verte szlovák ellenfelét Mallorcán Marozsán

Tenisz
21 perce

Nem értékelik a skót humort a miami rendőrök

Foci vb 2026
24 perce

Bemutatkozik a norvégok fekete felsője – a játéknap mezei

Foci vb 2026
37 perce

Osztrák jégkorongliga: az FTC-nél marad a Bálizs, Nagy kapuskettős

Jégkorong
41 perce
Ezek is érdekelhetik