Ádám Dániába szerződött

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
Vágólapra másolva!
2004.08.30. 20:52
Címkék
Alig értek véget az athéni olimpia tollaslabdaversenyei, Dániában megkezdődött a bajnokság. Hogy miért figyelünk éppen Dániára? Mert ott folytatja pályafutását 23 éves bajnoknőnk, Ádám Krisztina. A BEAC sportolója az elmúlt héten utazott el új csapatához.
Ádám Krisztina: irány Koppenhága!
Ádám Krisztina: irány Koppenhága!
Ádám Krisztina: irány Koppenhága!
Ádám Krisztina: irány Koppenhága!
Ádám Krisztina: irány Koppenhága!
Ádám Krisztina: irány Koppenhága!
- A szerződésem erre az idényre szól, de a fontosabb viadalokra, így a magyar nemzetközi bajnokságra valószínűleg hazajöhetek.
- Hogyan esett önre a sportág európai nagyhatalmának, a dánoknak a választása?
- A felnőttválogatott munkáját időszakonként segítő dán edzőnő, Debbie Lynch kereste meg Bálega Tibor főtitkárt az ötlettel, hogy szívesen látna az a koppenhágai csapat, amelynél ő is dolgozik. Nekem megtetszett a lehetőség, igent mondtam, hiszen a dán nagyon erős bajnokság. Nem véletlen, hogy az ázsiaiaknak csak ők tudtak méltó vetélytársai lenni Athénban. Egyébként az olimpián férfi egyesben ötödik helyezett Peter Gade Christensen abban a csapatban játszik, amelyikben én is fogok.
- Milyen feladatai lesznek az új helyen?
- Azt mondták, hogy elsősorban egyesben és párosban számítanak rám.
- Mit tud a kinti körülményekről?
- Koppenhága elővárosában, egy családnál lakom majd. Nekem csak az étkezésemet kell fizetnem. A klubom segítséget nyújt a nyelvtanulásban, meg abban is, hogy találjak munkát magamnak. Angolul beszélek, és bízom benne, hogy amíg elkezdek dánul "pötyögni", addig sem lesz gondom a beilleszkedéssel.
Legfrissebb hírek

Bronzérmet szereztünk a Grosics-emléktornán

Minden más foci
11 perce

Bár Baji Balázs lett az MVP, mindenki Kovács „Kokó” Istvánt ünnepelte

Egyéb egyéni
15 perce

Marozsán Fábián újra kikapott Sonegótól

Tenisz
52 perce

Le Mans-i 24 órás: több mint autóverseny

Képes Sport
1 órája

Minden jogi akadály elhárult, a Liberty Mediához kerül a MotoGP

Egyéb autó-motor
1 órája

Esiti után újabb ZTE-játékost igazolt a Diósgyőr – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

„Próbálok a jelenben maradni” – interjú Vadnai Jonatánnal

Képes Sport
1 órája

A korábbi győri Ana Gros a Brestnél folytatja pályafutását – hivatalos

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik