Már a menők is potyognak

2004.08.23. 22:57
Címkék
Miközben az öttagú magyar küldöttség sajnálatos módon már csak nézője az olimpiának, a súlycsoportok lassan eljutnak a legjobb négyig, a győzelmek vasárnap óta olimpiai dobogót érnek a Periszteri-csarnokban.
Az NSO ajánlja:

A adatlapja
Ökölvívás az olimpián

Magyar indulók:







Galéria:

Az olimpia teljes programja
Az NSO ajánlja:

A adatlapja
Ökölvívás az olimpián

Magyar indulók:







Galéria:

Az olimpia teljes programja
Tegnap az 54, az 57 és a +91 kiló negyeddöntőit bonyolították le, és a küzdelmek hevességéről mindent elmond, hogy olyan boksznagyhatalmak voltak kénytelenek búcsúkönnyeket ejteni, mint Oroszország vagy Kuba. Bedák Zsolt kategóriájában például a címvédő kubai Rigondeaux-Ortíz viszonylag simán győzött az oroszok Európa-bajnoka, Bedák régi mumusa, Kovaljev ellen, míg Zsolt legyőzőjét, az ukrán Tretyakot simán kiverte a világelső azeri Mamedov. (Ide tartozik, hogy a megóvott Bedák-Tretyak meccs több forrás szerint négy évre elmeszelt mérkőzésvezetője, a kameruni Mbemap Moise Mfongwot azóta is az egyik legtöbbet foglalkoztatott bíró, hétfőn is vagy négy meccsen működött közre.)
Pehelysúlyban (57 kg) a szenzációs (amúgy a hamburgi Universum Box-Promotionhoz tartó) német Tajbert átgázolt a kubai Franco-Vázquezen is, a világbajnok kazah Dzsafarovnak pedig meg sem kottyant az orosz Tyiscsenko. A legnehezebbeknél a jó szemű profimenedzserek láthattak egy kőkemény orosz Povetkint, egy inkább ügyes, mint kemény olasz Cammarellét (az ő mérkőzését a magyar bíró, Dolmányos József vezette), egy sokat ígérően Mohamed Ali nevű egyiptomit, no meg a kubai-amerikai presztízsmecscsen győztes kubai López-Nunez.
Legfrissebb hírek

Gellért Gábor a nyílt vízi Eb előtt: Irány a dobogó!

Úszás
4 perce

Konferencialiga: ha az ETO és a DVSC eljut a rájátszásba, ebből a körből kap ellenfelet

Európa-konferencialiga
28 perce

El-selejtező: szűkítették a Ferencváros lehetséges ellenfeleit a rájátszásra

Európa-liga
30 perce

Svédországban várnak új kihívások Pázmándi Zsófiára

Jégkorong
31 perce

Disztl Péter véleménye vigasztalhatja Tomás Tujvelt: Ilyen a kapussors...

Labdarúgó NB I
1 órája

Csiszár Henrietta: Az Internazionaléhez képest is szintet léptem

Légiósok
1 órája

Pogacar és a Vuelta? Hétfőn talán kiderül...

Kerékpár
1 órája

Belák János: Reális az esélyünk az éremszerzésre!

Egyéb egyéni
2 órája