Folytatódik a vita a szlovákokkal

V. D.V. D.
Vágólapra másolva!
2004.04.05. 20:46
Címkék
Az olimpiai játékok közeledtével természetesen Athén, a felkészülés és a részvétel került a középpontba a 42. olimpiai vándorgyűlésen. Gödöllőn Molnár Zoltán csapatvezető az athéni célkitűzést is egyértelműen megfogalmazta.
Mint mondta, a magyar sport nehéz helyzete ellenére reális esély van arra, hogy megőrizzük helyünket a világ legjobbjai, az első 15 nemzet között. Az olimpiai résztvevők közül Simics Judit, a Sydneyben is szereplő kiváló kézilabdázó az utolsó percek drámai eseményeit elemezte, Varga Gabriella, az ifjú tőrvívó Európa-bajnok és a gödöllői Tóth Krisztina, a világ élvonalához tartozó asztaliteniszező a kvalifikáció hosszú útjáról, várható esélyeikről szólt. Prokopp Dóra, a Filmmúzeum igazgatója pedig nagypapája, Prokopp Sándor céllövő aranyérmesre emlékezett, aki 1912-ben a magyar sport kilencedik olimpiai aranyérmét nyerte, s a nyarakat rendre Gödöllőn töltötte. "Szegény nagypapa, bizony forog a sírjában" – jelentette ki az igazgató arra utalva, hogy a Szlovák Olimpiai Bizottság Prokopp Sándort, Halmai Zoltánt, Kóczán Mórt, Szokolyi Alajost és más magyar olimpikonokat szlovák névvel, szlovák olimpikonként szerepeltet.
Aján Tamás, a MOB főtitkára arról tájékoztatta a vándorgyűlés résztvevőit, hogy a MOB a Nemzetközi Olimpiai Bizottság állásfoglalására hivatkozva tavaly augusztusban kérte a félreértés tisztázását, amire Frantisek Chmelár szlovák elnök ígéretet is tett. Amennyiben augusztus elejéig sem végzik el a korrigálást, úgy a Magyar Olimpiai Bizottság sajnálattal, de kénytelen a Nemzetközi Sportbírósághoz fordulni jogos panaszának orvoslását követelve.
Legfrissebb hírek

17 pontos hátrányból fordított és győzött a Knicks a Cavaliers ellen

Amerikai sportok
1 órája

Afrika-kupa: nem játszhat pénteken a házigazda Marokkó csapatkapitánya

Minden más foci
2 órája

Az év legnézettebb videói: Rasovszky Kristóf elképesztő Európa-bajnoki címe

Egyéb egyéni
3 órája

Vívás: csak öt tust akart adni, végül ezüstérmes lett az ob-n Grósz

Utánpótlássport
4 órája

A túlélés diadala, Rocky és a zombik – szavazzon, melyik dartsjátékosnak van a legjobb bevonulása

Egyéb egyéni
4 órája

Karácsonyi sportműsor: Afrikai Nemzetek Kupája, angol foci, NBA, NFL és jégkorong

Minden más foci
4 órája

Szerelem az olimpia idején – Olga Fikotová és Harold Connolly

Képes Sport
4 órája

Rapport Richárd is asztalhoz ül a rapid és villámsakk-világbajnokságon

Egyéb egyéni
4 órája
Ezek is érdekelhetik