Gyengén megy a rangadókon

Vágólapra másolva!
2004.03.23. 20:29
Címkék
Külön kell foglalkoznunk Pavel Nedveddel, aki egész ősszel meghatározó ember volt, ám amióta megkapta az Aranylabdát, nagyon visszaesett a teljesítménye.
Juve: Tatarozás vagy újjáépítés?
Nem bírják a Milan tempóját
Tekintélyes játékoslista

Nyilván nincs összefüggés a France Football díjának átvétele és a cseh teljesítménye között, ám tény, hogy a tavaszszal eddig sokkal kevesebbet nyújtott, mint amihez szoktunk. (Torinóban egyszer még egy rejtélyes betegség híre is elterjedt róla, de úgy tűnik, ennek semmi alapja sem volt.)
A csatársorban Del Piero két vádliszakadás miatt sokat hiányzott-hiányzik, ráadásul amikor pályára lép, akkor sem úgy teljesít, mint legjobb éveiben. Trezeguet is sokat sérült, és őt megviseli a szerződése meghosszabbításával kapcsolatos hercehurca is. (A Barcelona minden pénzt megadna érte.) Di Vaio eleinte remekül pótolta Del Pierót, mostanra azonban – közhellyel élve – elveszítette a góllövőcipőjét, és Miccoli sem igazolta maradéktalanul, hogy Juve-szintű játékos. Ennek ellenére a csatársort nem akarjuk nagyon elparentálni, hiszen a "zebrák" 26 forduló alatt 51 gólt szereztek, ami a vizsgált négy idény legjobb eredménye, és alig marad el a listavezető Milan 53 találatától.
Ha a bajnoki szereplést nézzük, megállapítható, hogy a Juventus a rangadókon bukta el pontjai nagy részét. A Milan, a Roma, a Lazio és az Inter ellen eddig lejátszott hat összecsapáson a torinóiak mindössze két pontot szereztek (!), és bár Marcello Lippi nem győzi hangsúlyozni, hogy a rangadóknál sokkal fontosabb a többi meccs megnyerése, hiszen azokon jóval több pontot lehet szerezni, ez az elmélete az idén nem jött be.
Apropó, Lippi! A trénernek 2005-ig szól a szerződése, de az "újjáépítést" követelő hangok szerint a nyáron mennie kell. (Ebben az esetben egyébként elképzelhető, hogy ő követi a nyári Eb után a válogatott kispadjáról alighanem távozó Giovanni Trapattonit a squadra azzurra élén.) Lippi utóda a sajtó szerint két edző lehet: a most a Monacónál dolgozó Didier Deschamps, a Juve egykori középpályása és Luigi Del Neri, a Chievo trénere.
Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: jön a dánok elleni meccs a hoki-vb-n; KTE–Puskás Akadémia az NB I-ben

Minden más foci
1 órája

Price kilencnyilast dobott, de Aspinall nyert Aberdeenben

Egyéb egyéni
1 órája

Szívvel, lélekkel és ésszel verte meg a Fradit a kupadöntőben a Paks; Sallai Roland közel a duplázáshoz

E-újság
1 órája

A biztos BL-induló Athletic Bilbao még az Atlético Madridot is befoghatja

Spanyol labdarúgás
2 órája

Yamal varázslatos gólja és gólpassza után győzött, így bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2 órája

Női kézi: Pásztor Noémi csapata megvédte bajnoki címét Romániában

Kézilabda
2 órája

Csehország jobb volt, harmadszor kapott ki a magyar csapat az elit-világbajnokságon

Jégkorong
3 órája

AIPS: a párizsi olimpia és a németországi labdarúgó Eb nyújtotta a legjobb médiakiszolgálást

Egyéb egyéni
3 órája
Ezek is érdekelhetik