Ismét bezárt az újpesti csarnok

SZ. M.SZ. M.
2004.01.23. 21:42
Címkék
Hiába adták át december 22-én a Megyeri úti jégcsarnokot, az újpesti jégkorongozóknak azt kell lesniük, használhatják-e a pályát, vagy nem. Két héttel ezelőtt nagy felháborodást keltett, hogy a Sportfolió Kht. előzetes bejelentés nélkül jelezte, a műszak átadás-átvétel idejére bezárja a csarnokot, így a lila-fehér hokisok egyik pillanatról a másikra jég nélkül maradtak.
Akkor rövid idő alatt sikerült megoldást találni: a műszaki átvétel ugyan zajlott, de közben mégis kinyíltak a kapuk, lehetett edzeni, sőt bajnoki mérkőzéseket is játszani. A pletykák szerint azért döntött így a Sportfolió Kht. vezetése, mert az üzemeltetési és egyéb költségek megosztásáról nem született megállapodás az UTE-val, s e lépéssel próbálja a lila-fehéreket jobb belátásra bírni. Egészen pontosan arról van szó, hogy az újpestieknek birtokukban van egy élő szerződés, amely alapján térítésmentesen használhatnák a csarnokot, miközben a Sportfolió Kht. 22 ezer forintos óradíjjal adná a jeget a liláknak. Péntek délelőtt le is ültek tárgyalni az érdekelt felek, amelynek végén úgy álltak fel, hogy egy hét múlva folytatják a megbeszéléseket. Aztán a lilák legnagyobb megdöbbenésére délután megérkezett a "menetrendszerinti" fax, amelyben közlik: a létesítmény műszaki átadás-átvétele még nem fejeződött be, ezért ismét bezárják a csarnokot."Ezt már tényleg nem tudjuk mire vélni – magyarázta Joós Zoltán, a lila-fehér hokisok szakosztályvezetője. – A levélben ugyan nincs benne, de úgy értesültem, hogy hétfőtől akarják bezárni a jégpályát, ráadásul meghatározatlan időre. A jelek egyértelműen arra utalnak, hogy ezzel próbálnak nyomást gyakorolni ránk, így akarják elérni a szerződés aláírását. Azt már korábban jeleztük, hogy hajlunk a kompromiszszumra, de a huszonkétezer forintos óradíjat nagyon soknak tartjuk. A levélben egyébként arról is értesítettek, amíg zárva a csarnok, a csapataink a Kisstadionban edzhetnek óránként ötezer forintért. Ez a tétel azonban nem szerepel a költségvetésünkben, így nem is tudjuk kifizetni, ezeket a feltételeket nem vállalhatjuk. Amennyiben tehát nem változik a helyzet elképzelhető, hogy hétfőtől egyetlen csapatunk sem tud edzeni, s ennek a vége akár még a bajnokságoktól való visszalépés is lehet."Szigetvári Viktor, a GYISM sajtófőnöke megerősítette a hírt, bár – miként két héttel ezelőtt – ezúttal sem lát összefüggést a tárgyalások alakulása és a bezárás között: "Az aljbetont festik fehérre, ehhez viszont le kell engedni a jeget, ezért vagyunk kénytelenek bezárni a csarnokot. Vass Károly, a Sportfolió Kht. vezérigazgatója felajánlotta az újpestieknek, hogy erre az időre a Kisstadionban ötezer forint plusz áfa óradíjért edzhetnek, reményeink szerint ez segít a lila-fehéreknek átveszelni ezt az időszakot. Mindez nincs kapcsolatban azzal, hogy a két fél között jogvita alakult ki. Erről annyit mondhatok, hogy folynak a tárgyalások, jövő pénteken újabb forduló következik, s talán akkor még közelebb kerülnek az álláspontok. Mi határozottan úgy gondoljuk, hogy egy korábban megkötött szerződés, amely egy nyitott jégpályára vonatkozott, nem vonatkozik egy azóta felépített nyolcszázmilliós jégcsarnokra. Az aljbeton festésére és a teljes műszaki átadás-átvételre néhány hét elegendő, azután természetesen újra megnyílik a csarnok, s az lenne az ideális, ha akkorra már a megállapodás is megszületne, hiszen mindkét félnek ez az érdeke."Azt már csak kívülállóként tesszük hozzá, hogy a magyar hokinak is…
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
43 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
44 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
55 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik