Bajnokokat köszöntöttek

VAD DEZSŐVAD DEZSŐ
2003.12.07. 20:53
Címkék
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége vasárnap évzáró ebéden látta vendégül a nyugdíjas olimpiai érmeseket.
Schmitt Pál, a testület elnöke köszöntötte a csaknem másfél száz sportembert, meghatottan emlékezett a közelmúltban elhunyt Papp Lászlóra és Lemhényi Dezsőre, a magyar olimpiai mozgalom és a hazai sportélet két kiemelkedő alakjára. Az Olimpiai Bajnokok Klubjának titkára, Dömötör Zoltán a 2003-ban kerek születésnapjukat ünneplő olimpiai bajnokokat köszöntötte, és emlékplakettet nyújtott át nekik. Hatvanadik életévét töltötte be Katona Sándor labdarúgó, Dunai Antal labdarúgó, Fenyvesi Csaba párbajtőrvívó és Szűcs Lajos labdarúgó. Hetvenedik születésnapján jutott túl Nagy Imre öttusázó, Gyenge Vali úszónő, Ambrus Miklós vízilabdázó. Hetvenötödik születésnapjára készül Vízvári György vízilabdázó, nyolcvanéves múlt Jenei László vízilabdázó, akit a 83. évébe lépő Keleti Ágnessel együtt köszöntöttek, a betegsége miatt távol maradó Csák Ibolyának és a külföldön élő Tarics Sándornak pedig később adják át az emlékplakettet.A karácsonyi ünnepség előtt Ábrahám Attila olimpiai bajnok kajakos elnökletével közgyűlést tartott a Sportolók a drog ellen egyesület, és a 139 olimpiai érmes egyhangú határozattal a következő felhívást fogadta el: "Mi, magyar olimpiai érmesek már évekkel ezelőtt felismertük a drog terjedésének veszélyét, és 1997-ben közös elhatározással egyesületet hoztunk létre, hogy népszerűségünket felhasználva egységes fellépéssel csatlakozzunk a kábítószer elleni küzdelemhez. Mi, bajnokok örömmel üdvözöltük a valamennyi parlamenti párt egyetértésével korábban elfogadott drogellenes programot, ennek ellenére aggódva szemléljük a kábítószerek használatának hazai terjedését. Az egyesület tagjai a törvény és döntéshozók erőfeszítéseit tiszteletben tartva az eddiginél is hatékonyabb intézkedéseket szorgalmazunk a kábítószer elterjedésének viszszaszorítására. Követeljük a "zéró toleranciát”, vagyis azt, hogy a kábítószert semmilyen formájában, legyen az lágy vagy kemény drog, ne engedélyezzék, sőt szigorúan tiltsák a fiatalok egészségének, jövőjének védelme érdekében. Mi, bajnokok felajánljuk további önzetlen segítségünket ebben a küzdelemben. Hiszen valljuk, hogy a sport az egyik legjobb alternatíva a drogellenes küzdelemben.”
Legfrissebb hírek

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
16 perce

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
25 perce

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
58 perce

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
1 órája

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
1 órája

Videók: potyogtak a gólok a G-csoport két zárómeccsének első félidejében

Foci vb 2026
1 órája

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik