Üléseznek az olimpikonok

VAD DEZSŐVAD DEZSŐ
2003.11.26. 22:23
Címkék
A hét végén, pénteken és szombaton Lausanne-ban az Olimpiai Múzeumban tartja tisztújító közgyűlését az Olimpikonok Világszövetsége (WOA). Az olimpiai játékokon valaha résztvett, mintegy 80 ezer sportembert tömörítő szervezet az elmúlt négy esztendőben Schmitt Pál elnöki tevékenysége idején rendkívül sokat fejlődött, erősödött.
A hivatalos megállapítások szerint az olimpiai mozgalom negyedik pillérévé vált. Az elnök munkáját segítő Végrehajtó Bizottságban olyan világhírű olimpiai bajnokokat találni, mint a lengyel Irena Szewinska, az amerikai tízpróbás Bill Toomey és az ausztrál középtávfutó Herb Elliott. A Samaranch elnök javaslatára 1991-ben létrehozott szervezet négy esztendővel ezelőtti közgyűlésén alig 40 ország képviselői voltak jelen. A hét végi közgyűlésen 135 ország olimpikonjai vesznek részt, s 101 ország küldöttei már a szavazásban is érdekeltek A szervezet a NOB, valamint a sportparadicsomnak tekinthető Oszaka város erkölcsi és anyagi támogatását élvezve, irodát nyitott Budapesten, Oszakában, Miamiban és Dakarban.
Legfrissebb hírek

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
16 perce

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
25 perce

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
58 perce

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
1 órája

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
1 órája

Videók: potyogtak a gólok a G-csoport két zárómeccsének első félidejében

Foci vb 2026
1 órája

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik