Torna: Maradtak a kapitányok

S. T.S. T.
2003.10.13. 21:47
Címkék
Finoman szólva sem volt sikeres tornászaink szereplése az augusztusi anaheimi kvalifikációs világbajnokságon (férficsapatunk a 21., női csapatunk a 24. helyen végzett), így meglehetősen magas hullámok csaptak fel tornászberkekben, többen a két fő bűnbakot Vereckei István férfi és Maráczi Márta női szövetségi kapitány személyében látták megtestesülni, és leváltásukat követelték.
Hétfőn a 15 elnökségi tag részvételével több mint négyórás elnökségi ülésen gyűrték egymást a felek. Úgy tűnik, a katasztrofális vb után némileg lecsillapodtak a kedélyek, vagyis a sportág vezetői felülemelkedtek a személyeskedésen, és az egész magyar tornasport gondjaira igyekeznek gyógyírt találni."Az elnökség elfogadta a két kapitány beszámolóját az anaheimi világbajnokságról, és bár felajánlották lemondásukat, konkrét döntés személyi kérdésekben nem történt – tájékoztatott Altorjai Sándor, a MOTESZ főtitkára. – Október huszonnyolcadikán ül össze legközelebb az elnökség. Addig a szakmai hibákat is elemezni kell, de mindannyian tudjuk, hogy ebből az alapanyagból sokkal jobbat főzni nem nagyon lehetett volna. Az egész magyar tornasport gondjait kell megoldani.”A résztvevők szerint bár elhangzott némi adok-kapok is, az ülésen minden a sportág érdekében történt. Ennek szellemében elfogadtak egy előterjesztést is, mely utánpótlás-, sportágfejlesztési és edzőbizottság létrehozását irányozza elő."Természetesen hatalmas kudarc a világbajnokság eredménye, és ahogy ez a napokban a labdarúgás kapcsán is elhangzott, a kapitány az, akinek vállalnia kell a felelősséget – értékelt Vereckei István. – Felajánlottam lemondásomat, de ezt az elnökség egyelőre nem fogadta el. A mai világélvonalban hat remek tornásszal lenne keresnivalónk, nekünk összesen hat-hét sportoló állt rendelkezésünkre, ráadásul fele sérült volt. Így nem lehet eredményt produkálni. Sorra szűnnek meg a szakosztályok, nincsenek edzők, gyerekek, felnőtt versenyzők. Anélkül hogy saját felelősségemet elhárítanám, a fenti okok miatt nem kell csodát várni. Ez a realitás, s ezt a helyzetet kell orvosolni.”Maráczi Márta női kapitány is egyetértett: "Az elnökség elismerte, hogy talán nem csak mi, kapitányok vagyunk ludasok, így elnapolták a személyi kérdéseket. A sportág minden területén sürgős változtatásokra van szükség!”Persze ettől még lehet, hogy október 28-án mégis megköszönik a két kapitány eddigi közreműködését. De az is biztos, hogy a magyar tornasport ettől még nem fog feltámadni poraiból.
Legfrissebb hírek

Sajtóhírek szerint az amerikaiak újabb négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
10 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
32 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
40 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
53 perce

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
1 órája

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik