Triatlon: Nagyatádon a vasemberek

O. F.O. F.
2003.08.22. 22:04
A hagyományokhoz híven szombaton ismét Nagyatádon rendezik meg a hosszú távú triatlonbajnokságot, azaz a honi vasemberek versenyét. Az már biztos, hogy a tavalyinál többen állnak majd rajthoz az ország egyetlen ilyen jellegű eseményén, hiszen 258 egyéni versenyző jelezte részvételi szándékát, és 84 váltó is szerencsét próbál.
A tavalyi győztes Végh István a hírek szerint az idén méltó ellenfelekre találhat. Ott lesz a rajtnál Ferenci Kornél is, aki Hawaiion korcsoportjában a második helyet szerezte meg, és a klagenfurti Ironman versenyen bronzérmet szerző tiszaújvárosi Lehmann Tibor szintén rajthoz áll, ő szintén esélyes a végső győzelemre. A hölgyeknél Harsányi Zsuzsanna az idén címvédésre és tíz órán belüli időeredményre készül. Kihívói közé tartozik a győri Danka Olga, aki a fonyódi középtávú országos bajnokságon első lett éppen Harsányi előtt. A versengésbe egy korábbi nagyatádi bajnoknő, Kovács Fatima is beleszólhat. A résztvevőkre elsőként 3.8 km úszás vár a gyékényesi bányatóban, majd 180 km kerékpározás következik Somogy megye útjain. A sportolók ezúttal Gyékényesről nem a legrövidebb úton jutnak el Nagyatádra, hanem a Csurgó–Iharosberény–Böhönye útvonalon, aztán a versenyközpont érintésével még három kört tesznek meg. Ezután sincs vége még a megpróbáltatásoknak, hiszen 42 kilométer futás vár még az indulókra Nagyatád belvárosában.