Búvársport: Lábodi és Juhos ezüstérme

O. F.O. F.
2003.08.11. 22:43
Tavaly szeptemberben igazán jól kezdődött a magyar uszonyos- és búvárúszó-válogatott számára a görögországi világbajnokság, hiszen rögtön a nyitónapon két érmes helyezés született.
Csaknem egy évvel később a libereci Európa-bajnokság első napján nem változott a versenyszámok megszokott sorrendje, ráadásul az elmúlt évi két kaposvári dobogós, Vinkler Péter és Lábodi Laura is ott volt a rajtnál, így a szakvezetés bízott a jó bemutatkozásban. Szervezési problémák miatt a délutáni program csak este hét óra után kezdődhetett el, kérdés volt tehát, hogy az indulókat mennyire viselte meg a kényszerű várakozás.A csehországi kontinensvetélkedő első érmeit a férfi 400 méteres uszo- nyosúszó-számban osztották ki és ott volt a mezőnyben a kétszeres világbajnok Vinkler, valamint a jó formában lévő Juhos Gergely is. A somogyiak legeredményesebb versenyzője a két évvel ezelőtti egri Eb-n harmadik volt ebben a számban, a tavalyi vb-n másodikként ért célba, az újabb előrelépés azonban nem sikerült. Vinkler a negyedik helyig jutott, mégis örülhetett a magyar szurkolótábor, hiszen a kecskeméti Juhos remek versenyzéssel a második lett.Nem volt sok idő az értékelésre, hiszen jöttek az újabb izgalmak. A női 800 méteres búvárúszószámban Lábodi Laura képviselte a magyar színeket: a sportolót a világbajnokságon csak két kínai utasította maga mögé, így számítani lehetett a dobogós helyezésre. Lábodi mindent meg is próbált, tulajdonképpen nem fenyegette veszély az érmét, de az ukrán Semencsenkót egyszerűen nem lehetett utolérni – a versenyző új Európa-csúccsal diadalmaskodott.20. uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokság, Liberec
Férfiak. Uszonyos úszás. 400 m. Európa-bajnok: Dimitriosz Tomaisz (Görögország) 3:06.55
, 2. Juhos Gergely (Magyarország, Kecskeméti Vízmű BK, edző: Sáfár Tamás) 3:07.91, 3. Mark Scholz (Németország) 3:07.93, 4. Vinkler Péter (Magyarország) 3:09.37, 5. Curonakisz (Görögország) 3:09.42, 6. Panev (Ukrajna) 3:12.52.
Nők. Búvárúszás. 800 m. Eb: Julia Semencsenko (Ukrajna) 6:44.26 – új Európa-csúcs, régi: 6:47.47, 2. Lábodi Laura (Magyarország, Kaposvári Középület-kivitelező Adorján SE, e: Kovács László) 6:52.85, 3. Julia Uszpenszkaja (Ukrajna) 6:55.03, 4. Quentin (Franciaország) 7:00.49, 5. Barkawic (Németország) 7:01.42, 6. Lesova (Csehország) 7:46.62