Két arany ezer méteren

G. G.G. G.
2003.07.05. 23:28
Két döntő, két győzelem  ahogy az a nagykönyvben, immár a Világkupák nagykönyvében meg van írva.
A Szabó, Bóta kettôs Zágrábban is oktatta a mezônyt, egyhajónyi elônnyel ért célba (Fotó: Danis Barna)
A női kajakválogatott háromtagú elitje pontosan az aranyszerzés érdekében utazott Zágrábba, hiszen be kell biztosítania az összetett Vk-diadalt. A szombati 1000 méteres döntők után immár igen közel kerültek ahhoz, hogy a női szakágban Kovács Katalin, Szabó Szilvia, illetve Bóta Kinga neve szerepeljen a pontlista első három helyén.
Fábiánné Rozsnyói Katalin tanítványai közül Kovács az idén hibátlanul teljesít egy kilométeren, hiszen Mechelen, Szeged és Duisburg után a horvát fővárosban is könnyedén nyert egyesben. "Nem akarok nagyképű lenni, de harmincegy nemzeti csapat nevezése ellenére ezúttal nem volt túl erős a mezőny – mondta az MTK-s kajakos. – A győzelemhez elég volt magamra figyelnem, hogy a saját tempómban lapátoljam végig a távot.”
Párosban is csak saját itinerjét nézegette a Szabó, Bóta duó. Mi tagadás, lányaink valóban nem voltak tekintettel az ellenfelekre, mindvégig vezetve, egyhajónyi előnnyel siklottak a célba. Avagy mindez Bóta kommentálásával: "Végig uraltuk a mezőnyt, s azzal, hogy menet közben rátettünk egy lapáttal, elsősorban magunknak bizonyítottunk. Ötszáz méterig is elég erős iramot diktáltunk, ám aztán gyorsítottunk, s a táv második felében végképp elszakadtunk az erősnek vélt lengyelektől.”

Világkupa, Zágráb, döntôk

1000 m. Nôk. K-1: 1. Kovács Katalin (magyar) 3:54.06, 2. L. Karmi (izraeli) 3:56.25, 3. T. Davey (angol) 3:56.93. K-2: 1. Szabó Szilvia, Bóta Kinga (magyar) 3:38.07, 2. D. Kuczkowska, I. Pyzalska (lengyel) 3:40.81, 3. L. Rusanescu, F. Vulpes (román) 3:41.34.
A fentebb megszólaltatottak a délután folyamán, amolyan levezetésként a 200 méteres előfutamokban is bizonyítottak. Kovács gondtalanul nyerte a futamát, Bóta némi problémázás után. A rajtszámok ugyanis hogy, hogy nem összekeveredtek, s a magyar hölgy mellett a lengyel Monika Borowiczot is az ötös pályára sorolták be. A lányok kisebbfajta szó- és vízicsatát folytattak a rajtállás elfoglalásáért, mígnem Bótát átküldték az üresen tátongó hatos sávba. A sztori csattanója, hogy a két versenyző a futam végén sem tudott elszakadni egymástól: holtversenyben, századmásodpercre azonos idővel értek célba.
Vasárnap az 500 és 200 méteres döntőkre kerül sor: egyesben Kovács és Bóta, párosban pedig a Szabó, Bóta páros mindkét távon érdekelt.