A kawasakisok egyeduralma

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2003.02.10. 21:48
Címkék
Békéscsabai nemzetközi teremkrossz
1. nap: 1. Grillmayer Gábor (Valvoline Kawasaki, Kawasaki), 2. Bórka (Motocomplett, KTM), 3. Hujber (Center MSC, KTM), 4. Tóth Á. (Motor Revü, Suzuki), 5. Kanstinger (német, Kawasaki), 6. Adamek (Center MSC, Honda)
2. nap: 1. Kanstinger, 2. Grillmayer, 3. Bórka, 4. Paitz (Kóka KSK, Husqvarna), 5. Hujber, 6. Madarász (német, KTM)
Békéscsabai nemzetközi teremkrossz
1. nap: 1. Grillmayer Gábor (Valvoline Kawasaki, Kawasaki), 2. Bórka (Motocomplett, KTM), 3. Hujber (Center MSC, KTM), 4. Tóth Á. (Motor Revü, Suzuki), 5. Kanstinger (német, Kawasaki), 6. Adamek (Center MSC, Honda)
2. nap: 1. Kanstinger, 2. Grillmayer, 3. Bórka, 4. Paitz (Kóka KSK, Husqvarna), 5. Hujber, 6. Madarász (német, KTM)
A hóhelyzet nem kedvezett a második alkalommal kiírt békéscsabai nemzetközi teremkrosszversenynek: jó néhány külföldi versenyző és rengeteg néző – akik már jó előre lekötötték az indulásukat, illetve megvették a jegyüket – nem érkezett meg a Viharsarokba. Ennek ellenére rendkívül sikeres kétnapos viadalt tartottak a városi sportcsarnokban. A sikert az is bizonyítja, hogy lesz folytatás, a krosszosok jövőre is találkoznak egymással Békéscsabán. Igaz, akkor már nem február elején, hanem február végén.
De maradjunk még az idei versenynél! A versenyzők a végletekig izgalmas csatákat mutattak be a faborítású pályán, ahol pedig nagyon nehéz és veszélyes az előzés. Az első nap a rajt után a német Andreas Kanstinger összeütközött Tóth Ádámmal, majd az élen Grillmayer Gábor, Bórka János és Hujber Péter viaskodott egymással. A trió az első döntő vége felé kéttagúra olvadt: a kawasakis Grillmayer sikeresen verte vissza Bórka összes előzési kísérletét.
A második nap sajnos egy csúnya bukással kezdődött: Tóth Ádám az előfutamban elesett, és kiugrott a már korábban megoperált jobb válla. A mentő kórházba szállította, ám szerencsére nagyobb baja nem lett a suzukisnak, aki most abban reménykedik, hogy tökéletesen fel tud épülni a 125-ös Európa-bajnokság márciusi, első futamára. A vasárnapi fináléban így megint Grillmayer és Bórka volt a főszereplő a magyarok közül. A győztes azonban nem kettejük közül került ki. Két honfitársunk szombathoz képest gyengébben kapta el a rajtot, így az egykori vb-menő, Kanstinger rögtön az élre tudott állni. A német kawasakis fokozatosan növelte az előnyét, miközben mögötte Grillmayer és Bórka egymással volt elfoglalva.
Legfrissebb hírek

Erste Liga: a Fradiból hozott gólerős csatárt a magyar bajnokcsapat

Jégkorong
5 perce

NB I: Kazincbarcika–Debrecen

Labdarúgó NB I
7 perce

Skóciából igazolt Magyar Kupa-győztest a Kazincbarcika

Labdarúgó NB I
22 perce

„Kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci” – Puskás Ferenc legendás mondása lett a magyar futball legjobb idézete

Magyar válogatott
1 órája

NHL: kilencedszer Ovecskiné a Harlamov-trófea

Jégkorong
1 órája

Kajak-kenu ob: Gazsó Alida nyert 200-on, indulhat a vb-n

Kajak-kenu
2 órája

Szeptember 6-án rendezik a hokis Szuperkupát

Jégkorong
2 órája

Atlétika: Szabados Ármin U20-as Európa-bajnok kalapácsvetésben

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik