Bemutatták az új Sauber-Petronast

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
Vágólapra másolva!
2003.02.09. 20:45
Címkék
Vasárnap Zürichben bemutatták a Sauber-istálló új C22-esét, amelyet már a teszteken megcsodálhattak az érdeklődők, de a végleges festését csak e hét végén láthatták. Peter Sauber csapatfőnök alakulata 2001-ben a három élcsapat, a Ferrari, a Williams és a McLaren mögött a negyedik legeredményesebb istálló tudott lenni, de tavaly visszaesett  a gyári csapattal induló Renault mögé, az ötödik helyre került. A svájci üzletember célja, hogy 2003-ban ismét a legjobb középcsapat legyen a Sauber, sőt olykor törjön borsot a nagyok orra alá.
,,A legjobbak akarunk lenni azok közül, akik a dobogós istállókat üldözik. Ha azt vesszük, hogy a tízből hét team élvezi egy-egy hatalmas autógyár támogatását, privát csapatként ez a terv merésznek tűnhet, de nem kételkedünk benne, hogy megvalósítható” – nyilatkozta Sauber az "Autó a havon” elnevezésű zürichi rendezvényen.Sorozatban a harmadik évét kezdi el a csapatnál a német Nick Heidfeld, és Heinz-Harald Frentzen személyében immár a harmadik társsal dolgozik. A két pilótát nemcsak az állampolgársága, hanem szülővárosa is összeköti, hiszen mindketten Mönchengladbachban nőttek fel. Heidfeld és Frentzen is elégedett az eddigi tesztekkel, és nagyon várja már az egy hónap múlva kezdődő idényt."Szinte mindenben új a C22-es, de már az első kilométereitől kezdve tökéletesen működött. Ezzel a géppel minden versenyen pontot kell szereznünk” –mondta Heidfeld a Willy Rampf által tervezett négykerekűről. "Nagyszerű az egyensúlya, kiválóan kezelhető autó, és ami a legfontosabb, a beállítások változtatásaira kiválóan reagál. Máris tisztában vagyunk vele, hogy a kocsi nagyon erős”– tette hozzá Frentzen.A csapat motorját és váltóját a Ferrari szállítja, a bázist az F2002-es jelenti, a csapat csak a legapróbb simításokat végzi el rajta. A Ferrari szó természetesen 2003-ban sem szerepel a csapat nevében, a motort, ahogy az elmúlt években is, Petronasként emlegeti a sportvilág. A csapat amellett, hogy megtartotta a Red Bull támogatását, szerződést kötött a Mobile TeleSystemsszel, Oroszország és Kelet-Európa vezető mobiltelefon-ellátójával.
Legfrissebb hírek

Davide Lanzafame: Egyik álmom, hogy a Honvéd edzője legyek; Matheus Saldanha eladásából a Fradi után az NB I is profitálhat

E-újság
2 órája

Svédország jutott be a negyeddöntőbe a C-csoport győzteseként a női labdarúgó Eb-n

Minden más foci
2 órája

Vasárnapi sportműsor: PSG–Chelsea és Sinner–Alcaraz döntők

Minden más foci
2 órája

Mátyás és Funar városában – Ballai Attila publicisztikája

Európa-liga
2 órája

NB II-es felkészülés: a Videoton két meccset nyert meg szombaton, kétszer játszott a Honvéd is

Labdarúgó NB II
3 órája

Kosárlabda: győzelemmel kezdett az U19-es leányválogatott a brnói vb-n

Utánpótlássport
3 órája

„Senki sem áll a klub érdekei felett” – a Sporting klubelnöke Gyökeres átigazolásáról

Minden más foci
3 órája

Iga Swiatek: Nem is álmodtam arról, hogy nyerhetek itt Wimbledonban, annyira távolinak tűnt

Tenisz
4 órája
Ezek is érdekelhetik