Kuranyi Völler hívására vár

2002.10.25. 22:39
Címkék
A német RTL televíziós csatorna értesülései szerint Magyarországról valaki megkereste Kevin Kuranyit, a VfB Stuttgart csatárát azzal az ötlettel, hogy lépjen pályára a magyar válogatottban. A felmenői között dán és magyar (egyik nagyapja) ősöket is tudó, Brazíliában született, brazil, panamai és német állampolgársággal büszkélkedő csatár azonban nem vállalta és nem is vállalhatta el a feladatot. A legfontosabb ok, hogy már korábban szóhoz jutott a Nationalelf U21-es csapatában, márpedig ez a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szabályzata szerint kizárja annak a lehetőségét, hogy másik ország színeit is képviselje.
Kuranyi (középen) már hét gólnál tart a Bundesliga idei kiírásában
Kuranyi (középen) már hét gólnál tart a Bundesliga idei kiírásában
Kuranyi (középen) már hét gólnál tart a Bundesliga idei kiírásában
Kuranyi (középen) már hét gólnál tart a Bundesliga idei kiírásában
Kuranyi (középen) már hét gólnál tart a Bundesliga idei kiírásában
Kuranyi (középen) már hét gólnál tart a Bundesliga idei kiírásában
Szöllősi György, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) sajtófőnöke érdeklődésünkre elmondta, hogy konkrét megkeresésről senki sem tud a szervezetnél, játékost pedig csak a szövetségi kapitány, azaz Gellei Imre hívhat meg a keretbe. "Természetesen figyelemmel követtük Kuranyi szereplését, ugyanúgy, mint minden olyan játékosét, akivel kapcsolatban felvetődhet, hogy a magyar válogatott tagja lehet – nyilatkozta az ügyről Gellei Imre. – Tudok arról is, hogy elődöm, Bicskei Bertalan is felfigyelt a támadóra. Konkrét megbeszélésig azonban mi sem jutottunk el vele, hiszen az már korábban kiderült, hogy a magyar helyett a német nemzeti csapatban szeretne szerepelni, ráadásul a németeknél már játszott is az utánpótlás-válogatottban, így a szabályok sem tennék lehetővé, hogy más ország csapatában futballozzon.”
A hét góljával pillanatnyilag legeredményesebb német csatárnak számító Kuranyinak (nála több találatot, nyolcat csak a brazil Elber szerzett a Bundesligában, míg a szintén brazil Aílton, valamint a spanyol–dán Christiansen a stuttgarti labdarúgóhoz hasonlóan hétnél jár) egyébként nem valószínű, hogy sokáig kell várnia Rudi Völler csapatfőnök hívó szavára. A német válogatott szakvezetője már jelezte, hogy a közelmúltban meglepően jó formát mutató csatárok közül Benjamin Lauth (1860 München), Fredi Bobic (Hannover), Jermaine Jones (Eintracht Frankfurt) és Kuranyi is számíthat a kerettagságra.
A november végi, hollandok elleni válogatott meccsen Oliver Kahnnak majdnem biztos a helye, viszont kérdéses, hogy előtte mikor állhat ismét a gólvonalra. A Bayern München és a Nationalelf kapusa a Milan elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen szenvedett izomszakadást a jobb combjában, emiatt a Hannover elleni szombati bajnokit biztosan, míg a Deportivo La Coruna elleni keddi BL-ütközetet, valamint az egy hét múlva sorra kerülő, Werder Bremen elleni rangadót feltehetően ki kell hagynia. "Nem aggódom, Wesselsben eddig mindig meg lehetett bízni, ha szükség volt a szolgálataira. Nyugalmat áraszt magából, rengeteg tartalék rejlik benne és bírja a csapat bizalmát” – nyilatkozta a kényszerű kapuscseréről Ottmar Hitzfeld, a Bayern vezetőedzője.

Tv: a Sport1 15.30-tól élőben közvetíti a Werder Bremen–Borussia Dortmund mérkőzést
Legfrissebb hírek

Az ETO kölcsönadta 20 éves támadóját a szerb élvonalba

Labdarúgó NB I
2 perce

A Leipzig gőzerővel keresi Gulácsi utódját – aki lehet, hogy nem is megy sehova...

Légiósok
31 perce

Vívó-vb: negyedik a női párbajtőrcsapat

Egyéb egyéni
39 perce

Kosár: a 3. meccsüket is megnyerték az U18-as fiúk a B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
44 perce

Gondok a vallecasi stadionnal, nem játszhat bajnokit a saját otthonában a Rayo

Spanyol labdarúgás
52 perce

Urblík József: Szeretem akár 35 méterről is ellőni a labdát

Labdarúgó NB I
1 órája

Gasper Marguctól búcsúmeccsel köszön el a Veszprém

Kézilabda
1 órája

Djokovics és Szabalenka összeállnak vegyes párosban a US Openen

Tenisz
1 órája