NB I B: Ötlettelen volt a Diósgyőr - Négyezer néző előtt csupán döntetlent ért el a DVTK a Büki TK ellen

Vágólapra másolva!
2002.10.19. 22:28
Címkék
Liviu Bonchis, a vendégegyüttes román légiósa szorgalmasan dolgozott a középpályán (Fotó. Unger Tamás)
Liviu Bonchis, a vendégegyüttes román légiósa szorgalmasan dolgozott a középpályán (Fotó. Unger Tamás)
Liviu Bonchis, a vendégegyüttes román légiósa szorgalmasan dolgozott a középpályán (Fotó. Unger Tamás)
Liviu Bonchis, a vendégegyüttes román légiósa szorgalmasan dolgozott a középpályán (Fotó. Unger Tamás)
Liviu Bonchis, a vendégegyüttes román légiósa szorgalmasan dolgozott a középpályán (Fotó. Unger Tamás)
Liviu Bonchis, a vendégegyüttes román légiósa szorgalmasan dolgozott a középpályán (Fotó. Unger Tamás)
Diósgyőri VTK - Büki TK 0-0


SÁRGA LAP
Kőrösi (lerántotta Vojtekovszkit) a 22., Sándor (felvágta Jagodicsot) a 23., Vámosi (felvágta Somogyit) a 24., Seper (kezezésért) a 27., Horváth T. (lerántotta Lukácsot) a 72. percben
KIÁLLÍTVA
Kőrösi (második sárga lap után) a 77. percben
SZÖGLETARÁNY: 7:6 (2:3)

A pápai vereséget követően Pajkos János, a hazaiak vezetőedzője új összetételű védelmet küldött pályára, hiszen csapata mind a tizenkét eddigi mérkőzésen gólt kapott. Márpedig a kifejezetten feljutó helyért küzdő piros-fehérek – ha komolyan gondolják a feljutásról szőtt álmaikat – ezt nem engedhetik meg maguknak. A diósgyőri szakvezetés ugyanakkor nem számíthatott a házi gólkirályára, a remek formában lévő és már 11 találatnál járó Rob Kornél ugyanis részleges szalagszakadás miatt legalább háromhetes pihenőre kényszerül.
A DVTK idegesen és sok hibával kezdett, a vendégek ügyesen adogattak, megbecsülték a labdát, és gyors kiugratásokkal kísérleteztek. A hazaiak a beíveléseket erőltették, ezek azonban nem vezettek eredményhez. A Bük alaposan megszervezte védekezését, középpályásai sokat futottak, a csatárok pedig erőszakosan harcoltak minden labdáért. Ezzel szemben a diósgyőriek körülményesen építették fel támadásaikat, és csak elvétve vállalkoztak távoli átlövésekre. Küzdelmes volt a találkozó, ám az eladott labdák sokasága miatt alacsony volt a színvonal.
A második félidő kezdetére eleredt az eső, így csúszós pályán folytatódott a mérkőzés. A DVTK egy sebességgel magasabb fokozatba kapcsolt, és azonnal ostrom alá vette Varga Zoltán kapuját. A kapus Vén Gábor léc alá tartó lövését bravúrral hárította, a beíveléseket is biztos kézzel fogta, sőt, a találkozó hajrájában újabb – mint kiderült, pontot érő – védéssel jeleskedett. A DVTK csak nehezen jutott előre, támadásai rendre fennakadtak a sűrű és jól szervezett büki védelmen. Kőrösi András meggondolatlansága miatt a vendégek a hajrára tíz főre fogyatkoztak ugyan, de az elképzelés nélkül játszó Diósgyőr nem boldogult a lelkes és önfeláldozóan futballozó dunántúli alakulattal, amely ezzel a teljesítménynyel mindenképpen rászolgált az egy pontra.

MESTERMÉRLEG
Pajkos János: – Rendkívül szervezett és fegyelmezett csapat ellen játszottunk. A második félidőben hatalmas fölényben futballoztunk, ám ezt nem tudtuk gólra váltani, így reális a pontosztozkodás.
Mihalecz István: – Egygólos meccsnek nézett ki, de a kiállítás után nagyon beszorultunk. A Diósgyőr otthonából kevés csapat visz majd el pontot, ezért gratulálok valamennyi játékosomnak.
Legfrissebb hírek

Az ETO a katalánok első ajánlatát nem fogadta el a csatárért – jöhet a folytatás

Labdarúgó NB I
10 perce

Elek Gábor a továbbjutás után: Semennyire sem vagyok elégedett!

Kézilabda
26 perce

A nőknél Eb-szereplés volt a csúcspont, a férfiaknál továbbra sincs BL

Minden más foci
49 perce

NHL: 79 gól a szünet előtt; élen a Colorado, befogták a Carolinát

Amerikai sportok
1 órája

Bacsa Péter: Jól indítottuk az olimpiai ciklust

Birkózás
2 órája

A csend hangjai – Ballai Attila publicisztikája

Egyéb egyéni
9 órája

Közös hidak és utak – Deák Zsigmond jegyzete

Minden más foci
9 órája

Gera Zoltán: Szeretem nyugalomban, családi környezetben tölteni az ünnepeket; Deli Betty nagyi: 60 év a lelátókon

E-újság
9 órája
Ezek is érdekelhetik