Strandröplabda: Győzelem Szlovéniában

O. F.O. F.
2002.08.23. 21:17
Nôi CEV-torna, Zágráb

Selejtezô. 1. forduló: Mátrai Beáta, Selmeczi Zsuzsanna–Woloszyn-Gliwa, Wrzochol (lengyel) 2:0, a Nyári Virág, Héjjas Valéria kettôs erônyerô volt. 2. forduló: Bajerova, Sotkovska (cseh)–Mátrai, Selmeczi 2:1, Nyári, Héjjas–Horvat, Jurcic (horvát) 2:0. 3. forduló: Isidori, Marini (olasz)–Nyári, Héjjas 2:0, Mátrai, Selmeczi–Srobarová, Turnerová (szlovák) 2:0
A zágrábi CEV-tornán négy magyar páros szerepel, közülük a Mátrai, Selmeczi és a Nyári, Héjjas duó már a selejtezôben bemutatkozott, míg a Grózer Anna, Faludy Marianna és a Gudmann Csilla, Mester Orsolya kettôs eleve fôtáblás.

Két tornán vett részt Szlovéniában a Faludy Marianna, Grózer Anna kettős. A Portorozsban rendezett viadal a nyílt szlovén körverseny utolsó előtti fordulója volt, és a nőknél hat páros mérte össze erejét. Grózerék veretlenül zárták a csoportmérkőzéseket, és bejutottak a döntőbe, ahol a szlovén Habian, Cipez duóval mérkőztek. Bár az első szettet elveszítették, végül nagy csatában megszerezték az első helyet. Vagyis Grózer Anna – aki tavaly Ancsin Ildikóval kilencedik volt az Európa-bajnokságon, az idén pedig Juhász Gabriellával a negyedik helyen zárta az országos bajnokságot – ezúttal a BITT-Kaposvár tehetséges sportolójával, Faludy Mariannával próbált szerencsét, és jól sikerült a bemutatkozásuk.
Legutóbb a szlovéniai körverseny döntőjében, Ljubljanában álltak rajthoz, és az erős mezőnyben – ahol a hazaiak mellett horvát, német, cseh és svájci röplabdázók mérték össze tudásukat – két győzelemmel és két vereséggel zártak. Ez a bronzéremhez volt elég, és Faludyék a körverseny összetett eredményei alapján az abszolút negyedik helyet szerezték meg.