Életútprogram az olimpikonoknak

VAD DEZSŐVAD DEZSŐ
2002.07.12. 22:38
Címkék
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége Schmitt Pál elnökletével több mint négyórás ülést tartott pénteken délután a Hélia szállóban. Jánosi György gyermek-, ifjúsági és sportminiszter – az elhúzódott kormányülés miatt – a tervekkel ellentétben nem tudott részt vennni az ülésen, így Szilvásy György közigazgatási államtitkár elemezte a minisztérium és a MOB jövőbeni együttműködésének részleteit. Dr. Berkes István, az OSEI főigazgató főorvosa az intézet helyzetéről, a néhány hete megkezdődött nagyszabású rekonstrukcióról adott tájékoztatást. Bejelentette, hogy a kórház rekonstrukciójának első szakasza– amelyre 6.1 milliárd forint rendelkezésre áll – 2004. március végéig befejeződik, és szolgálni tudja az olimpiai felkészülést. A doppingot ellenőrző laboratórium nemzetközi minősítése érdekében szükséges fejlesztésre is adott a 800 milliós forrás, már kiírták a műszerek beszerzéséhez szükséges közbeszerzési eljárást. Napirendre került az "Olimpia Életút” program szervezése is. Istvánfi Csaba, a program felelőse mintegy 700 olimpiai kerettag továbbtanulási igényeinek felmérésével kezdi a szervezőmunkát.Molnár Zoltán ügyvezető igazgató a MOB gazdasági helyzetéről adott számot. A minisztérium, sőt, a parlament ifjúsági és sportbizottsága is elvileg egyetért azzal, hogy a jövő évben a MOB költségvetése az idei 750, valamint a remélhetően biztosított 400 milliós póttámogatással szemben elsősorban a olimpiai kvalifikációs versenyekre való tekintettel 1.5 milliárd legyen.A MOB elnöksége sajnálattal vette tudomásul Baráth Etele alelnök lemondását, akit államtitkárrá neveztek ki, és így a sporttörvény előírásainak megfelelően nemcsak alelnöki tisztségéről, hanem elnökségi tagságáról is le kellett mondania. Schmitt Pál az elnökség egyetértésével felkérte arra, hogy mint a kajak-kenu szövetség delegált MOB-tagja vállalja továbbra is a gazdasági bizottság vezetését.
Legfrissebb hírek

Videó: Muslera újabb hibája után vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
24 perce

Baena-góllal vezetnek a spanyolok, jelenleg továbbjutó a Zöld-foki-szögetek – félidők

Foci vb 2026
28 perce

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
52 perce

Kollégánk ott van Guadalajarában a spanyol–uruguayin

Foci vb 2026
1 órája

Hogyan zárul a H-csoport? Elkezdődött mindkét meccs

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Zöld-foki-szigetek–Szaúd-Arábia 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Uruguay–Spanyolország 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Szombati sportműsor: zárul a vb-csoportkör, Anglia, Ghána és Horvátország is az elsőségért csatázik

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik