Végleg rendeződött a Simek-ügy

2002.07.10. 20:14
Címkék
Rendeződött Simek Péter ügye. Szerda délelőtt a játékos és Gyulay Zsolt, az újpestiek ügyvezető igazgatója Angyalföldön járt, ahol sikerült mindent tisztázniuk a Vasas ügyvezető igazgatójával, Iványi Károllyal. A piros-kék klub vezetői kedden, az első lila-fehérben végigdolgozott foglalkozás után rendelték vissza a középpályást, mivel számlájukra addig nem érkezett meg a Simek kölcsönadásáért járó pénz. A helyzet azonban szerdára rendeződött, így már bizonyos, hogy a következő egy évet Újpesten tölti a labdarúgó.Megkapta az MTK szerződéstervezetét Szántai Levente, a lila-fehérek kapusa is, aki minden bizonnyal elhagyja a Megyeri utat; a búcsúra már csütörtökön sor kerülhet. Ezzel egy időben csatlakozhat az újpesti kerethez a Hungária körútiak kapusa, Vlaszák Géza. A feleknek nem sikerült megegyezniük Erős Károly ügyében, így a középpályás helyzete továbbra is bizonytalan.Felröppent a hír, hogy a lila-fehérek középpályása, Korolovszky Gábor elhagyja a Megyeri utat. Információink szerint a játékost Görögországba hívják. A labdarúgó nem kívánta kommentálni a hírt."Magasra tettem magam előtt a mércét –mondta a futballista. –Meg akartam tartani a spanyolországi éveim alatt felvett lendületet. Biztos van nálam jobb labdarúgó az országban, de én igyekszem mindig mindent elkövetni a győzelemért. Talán ezért tűnik néha úgy, hogy túlfűtöttebb vagyok a társaimnál. Nagyon jó közösségben dolgozhatok Újpesten, jól érzem itt magam.”Korolovszky azon labdarúgók egyike, akiknek nehéz megtalálni a helyét a csapatban. A válogatottban is több szerepkörben jutott már szóhoz."Nekem a négyvédős rendszer az ideális, de mindig ott kell bizonyítania egy játékosnak, ahová az edző állítja –vélekedett labdarúgó. –Voltam már védekező középpályás, de középső védő is. Visszaemlékezve az őszi szezonra, azt kell mondanom, az számomra pocsékra sikeredett. Fejeltem egy öngólt az Üllői úton, többször kiállítottak. Rúgtam ugyan egy gólt a Ferencváros ellen a kupában – azt a találkozót egy ideig nem felejtem el –, de ennek ellenére nem a legszebb emlék az a félév. Tavaszal kiegyensúlyozottabban szerepeltem, volt néhány jobb meccsem is. Ma már talán nem kell attól félni, hogy elmegy rajtam a mérkőzés… A válogatottban a horvátok ellen nyújtottam értékelhetőt, erre már lehet építeni, de még ennél is sokkal többet kell tennem. Úgy érzem, bizonyítottam, hogy lehet rám számítani.”Az Újpest labdarúgója csak 23 éves, de már háromszoros válogatott, Magyar Kupa-győztes, szerepelt az MTK-ban, az Újpestben és a Real Madrid B-csapatában is. A mércét tehát már fiatalon magasra állította saját maga előtt, de mint mondja: "Ezt én alakítottam így, de sokat kell még tennem ahhoz, hogy magyar bajnok legyek, többször szerepeljek a válogatottban, és különban is addig jó, amíg sokat várnak az embertől.”
Legfrissebb hírek

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
2 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
8 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
14 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
46 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik