Horváth Gábor: kedvező orvosi szakvélemény

GANCZER GÁBORGANCZER GÁBOR
2002.07.03. 21:29
Címkék
Pontosan két hét múlva kezdődik Szegeden a Mol 5. síkvízi kajak-kenu Európa-bajnokság, s noha válogatóversenyekre már nem kerül sor, egyelőre nem végleges a magyar csapat összetétele. Némileg kérdéses Horváth Gábor sorsa és a női csapat összetétele.
Az MTK-s Kovács Katalinra két olimpiai távú szám vár Szegeden
Az MTK-s Kovács Katalinra két olimpiai távú szám vár Szegeden
Az MTK-s Kovács Katalinra két olimpiai távú szám vár Szegeden
Az MTK-s Kovács Katalinra két olimpiai távú szám vár Szegeden
Az MTK-s Kovács Katalinra két olimpiai távú szám vár Szegeden
Az MTK-s Kovács Katalinra két olimpiai távú szám vár Szegeden
Angyal Zoltán szövetségi kapitány a napokban konzultál a Dunavarsányban edzőtáborozó férfi- és a Szolnokon készülő női válogatott szakági trénereivel, továbbá megvárja az orvosi szakvéleményeket is, és majd jövő hét szerdán terjeszti az elnökség elé, kinek, milyen számban adna indulási lehetőséget.
Horváth Gábor részvételéért Angyal kezeskedne, ám a döntés jelenleg a kézspecialisták kezében van… Érthetőbben: a Honvéd-Westel olimpiai bajnokának alkarját az elmúlt hét végén egy üvegajtó hasította fel. Ideg- és ínszalagsérülései ellenére azonban elképzelhető, hogy ott lesz az ezres és kétszázas négyesben. "Csapatorvosunk, Dobos József és a Sportkórház kézspecialistái konzultáltak a műtétet végző Brenda Zsolttal, aki amondó volt, a jövő hét elején újra lapátot ragadhatok – újságolta boldogan Horváth. – Remélem, csütörtökön a kontrollon ezt személyesen is közli majd velem. Addig is futok, mint Forrest Gump, és ma már a súlyzót is emelgettem gipszsínbe tett kezemmel.”A pozitív szakvélemény kissé elcsendesítette a varsányi táborban Horváth helyettesét keresők hangját, következésképp újra bizakodóbbak az olimpiai bajnoki címvédő ezres és a vb-aranyérmes kétszázas kvartett tagjai.
A női szakágban a válogató óta a duisburgi Világkupa történései és Fábiánné Rozsnyói Katalin megérzései alakítják a csapatot. A Németországban mindhárom olimpiai számban győzelmet arató Kovács Katalin – legfrisebb infomációink szerint – "csupán” három számban indulhat az Eb-n. Ötszázon egyesben és négyesben, ezer méteren pedig szintúgy szólóban kajakozhat. Az ezres párost a versenyprogram sűrűsége miatt, egy órával egyesbéli indulása után nem vállalhatja; ötszáz párosban pedig – a Vk-n meghúzott átmeneti, ellenfeleket megtévesztő csere után – visszaadja Bóta Kinga előtt elfoglalt helyét a világ- és Európa-bajnok
Szabó Szilviának. Kétszáz párosban pedig Kovács majd a vb-n indul, hiszen a második válogató megnyerése e számban az augusztusi, sevillai világversenyen való részvételre jogosítja.
Legfrissebb hírek

Dzsudzsák Balázs: Hálás vagyok a Lokinak az utolsó lehetőségért

Labdarúgó NB I
16 perce

„A jövőben sem tervez az MTK letérni az útról, játékosokat nevel és támadófutballt játszik” – Pinezits Máté a Puskás Akadémia elleni döntetlen után

Labdarúgó NB I
7 órája

Szívek klubja – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
7 órája

Stratégiai döntések – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
7 órája

Szombati sportműsor: eldől, hogy az ETO vagy az FTC lesz-e az NB I bajnoka

Minden más foci
7 órája

ETO vagy FTC: ma eldől a bajnoki cím; Férfi hokiválogatottunk felkészülten várja a finnek elleni vb-rajtot

E-újság
8 órája

Marca: 99.9 százalék, hogy Mourinho lesz a Real Madrid új vezetőedzője

Spanyol labdarúgás
8 órája

Szoboszlai két gólpassza ellenére a Liverpool kikapott, az Aston Villa biztosította be a BL-indulását

Angol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik