A Buducsnoszt csúcsa

2002.06.23. 20:26
Címkék
PODGORICA. A montenegrói Buducsnoszt Podgorica megszerezte 14. jugoszláv női bajnoki címét, egyben sorozatban a 11. hazai aranyérmét. Az utóbbi évtizedben hatszor nyert Jugoszláv Kupát is. A tíz jugoszláv válogatottal felálló (a legjobbja, Maja Bulatovics már nem játszik a jugoszláv színek dicsőségéért) együttes 36 ponttal végzett az élen, megelőzve a Danilovgradot (25), a Knjaz Milost (24) és a negyedik-ötödik helyen osztózkodó Napredak Krusevacot (22), illetve Radnicski Beogradot (22). A tízcsapatos bajnokságban utolsó helyen végző Crvena zvezda Beograd kiesett. A következő évadban a Buducsnoszt a BL-ben, a Danilovgrad a BL-selejtezőben, a Knjaz Milos és Napredak pedig az EHF-kupában indul. A Podgorica a pontveszteség nélkül megszerzett újabb bajnoki címmel megdöntötte a Radnicski Beograd sikersorozatát, amely az 1975 és 1984 közötti időszakban született. A legendás Szvetlana Kitics vezette belgrádi lányok akkor egymás után tízszer szereztek bajnoki címet. A Buducsnoszt alighanem örökre beírta a nevét a jugoszláv kézilabda történetébe, saligha lesz másnak lehetősége a rekord megjavítására, mert a montenegróiak ősztől saját női és férfibajnokságot indítanak.
Legfrissebb hírek

Ronaldo maradt a kezdőben, Joao Félix került a portugál balszárnyra Üzbegisztán ellen

Foci vb 2026
19 perce

Az „élő szobor” is megérkezett Mexikóba

Foci vb 2026
34 perce

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
35 perce

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
49 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
56 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
58 perce

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
1 órája

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik