Colley beadása rossz, aztán löki Szafronovot. Szabadrúgás kifelé.

Mance jobbról középre adna Némethnek egy ígéretes kontra közben, becsúszva szereli őt Maceiras, a duplázás meg Golláé.

Szendrei jó jobblábas, lapos beadását kivágják középről a védők.

90'

Szendrei szereli szépen Komáromit.

89'

Maceiras jobbal ad be balról egy szögletet, Favorov hatról a bal alsóba fejelne, de hatalmasat véd Dombó!

88'

Németh megindul, de a 16-os bal sarka elől a kapu bal sarka mellé lő.

86'
CSERE

Mikael Soisalo be, Szolnoki le.

84'

Nem 11-es!

84'

Komáromi jobb oldali beadása után Golla fejese nem jó, de visszapattan hozzá a labda, ballal 11-ről lő... blokkol Csóka.

83'

A felcsúti csapat idegenbeli teljesítménye alapján a második legjobb, 8-szor nyert, 3-szor ikszelt, 4-szer kapott ki. Az előző 4 házon kívüli bajnokiján veretlen (2 siker, 2 döntetlen), legutóbb február 24-én Debrecenben maradt alul (0–1).

82'

A ZTE otthoni mérlege 4 győzelem, 4 döntetlen, 6 vereség, ezzel utolsó előtti a hazai tabellán. Az egyetlen csapat a mezőnyben, amely vendéglátóként mindig kapott gólt, összesen 30-at, ez egálban a legtöbb most az élvonalban.

82'

Csak az 5 bajnokija óta veretlen Puskás Akadémia mondhatja el magáról, hogy nem vesztett pontot az előző 3 fordulóban, ráadásul a dobogóért küzdő együttesnek az utóbbi 2 mérkőzésén 9–0 a gólkülönbsége.

81'
CSERE

Németh Dániel váltja Kisst, szélső helyett csatár.

76'
CSERE

Artem Favorov be, Plsek le. Motorcsere.

75'
CSERE

Lamin Colley be, Puljic le, ékcsere.

75'

A 9. helyen álló Zete két forduló óta nyeretlen – igaz, a tabella első két helyezettjével játszott (2–3 otthon az FTC ellen, majd 1–1 Fehérváron). Előbbi meccsen a 75. és 88., utóbbin a 86. percben talált be, vasárnap Olekszandr Szafronov fejes gólja egy pontot hozott neki. Ha péntek este nyer, már semmiképpen nem eshet ki.

72

Medgyes balról ballal remekül ad be, laposan, Sajbán jobbal, négy méterről a kapu közepébe belsőzi a labdát. 1–0!

71'
GÓL

VEZET A ZTE, SAJBÁN MÁTÉ BETALÁL!

69'
Sárga lap

Kiss Bence kap sárga lapot Maceiras lerántásáért.

64'

Komáromi jobbról jövő, ballábas szöglete elsuhan három felcsúti és Dombó.. majd a hosszú alsó sarok mellett is.

64'

Tavaly áprilisban a Magyar Kupa elődöntőjében hosszabbítás után, Karlo Bartolec öngóljával 1–0-ra nyert a házigazda ZTE a PAFC ellen, majd a serleget is elhódította.

64'

Zalaegerszegen minimális különbséggel a PAFC felé billen a mérleg: 2 hazai siker mellett ugyanis 3 iksz és 3 felcsúti siker szerepel az évkönyvekben. Ősszel úgy játszottak 1–1-et a ZTE Arénában, hogy Jakub Plsek 88. percben értékesített 11-esére Josip Spoljaric a 98. percben válaszolt.

62'

Komáromi megindul a jobb szélen, de megállítja őt Csóka, Corbu aztán a jobb felső mellé lő 17-ről.

61'
CSERE

Yohan Croizet be, Mim le, karmestercsere.

58'
CSERE

Komáromi György váltja Nissilát, szélsőcsere.

50'

Szafronov emelése hosszú Mimnek.

50'

De ott a nagyok között csak a kispadig jutott.

50'

Mim adta be az előbbi szabadrúgást, ő a PFLA neveltje.

49'

A hazai kék-fehérek 2021 őszétől 5 találkozón át nyeretlenek voltak a felcsútiakkal szemben (0–2–3), a legutóbbi 4 tétmérkőzésükből azonban hármat egy-egy góllal megnyertek ellenük, egyszer pedig ikszeltek. Februárban egy VAR által megítélt tizenegyessel győztek a zalaiak 1–0-ra a Pancho Arénában.

49'

Amelyet az ötös bal sarka elől Sajbán a túlsó sarok mellé fejel estében.

48'

Nem is: Golla elesett, és akkor lökte el a szélsőt. De azért szabadrúgás.

48'

Sajbánt indítja Kiss, odalép neki Golla, ellöki. Szabadrúgás.

48'

Nagyot kell ápolni, a bokáját fájlalja.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

Az NB I versenykiírása szerint egyenlő pontszám esetén előbb a több győzelem, a jobb gólkülönbség, a több rúgott gól, majd az egymás elleni eredmények rangsorolnak a csapatok között. Ha ez mind egyezik, a sportszerűségi versenyben elért jobb helyezés, legvégső esetben pedig sorsolás dönti el a sorrendet.
A legnagyobb esély a Kisvárda búcsújára van, de a fentieket figyelembe véve matematikailag még a Kecskemét, a ZTE és az Újpest is kieshet. A többiek eredményétől függetlenül biztos bennmaradó az a csapat, amelynek a 30. forduló végére minimum 38 pontja lesz. A ZTE-nek ehhez az kell, hogy pénteken legyőzze a Puskás Akadémiát, a Kecskemét pedig ne kapjon ki szombaton Diósgyőrben. Az Újpest abban az esetben tekinthető biztos bennmaradónak, ha a hétvégén több pontot szerez, mint a mögötte álló Kisvárda.

Biztosan bennmarad a ZTE, ha...
– legyőzi a Puskás Akadémiát,
– ha a Kisvárda vasárnap nem nyer a Fehérvár ellen.

46'

46 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 6-szor lőttek kapura, 1-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 8/3.

46'

E párharc legjobb góllövői:
Bobál Gergely 3
Lencse László  2
Baracskai Roland 2
Futácc Márkó 2
Antonio Mance 2

46'

MINDKÉT EGYÜTTES jó formában futballozik, a hazaiak győzelemmel tehetik biztossá bennmaradásukat, míg a PAFC, ha nyer, újabb lépést tesz a dobogó felé. A felcsútiak az utóbbi időszakban eredményesen támadnak, így lesz ez pénteken is. Szerintem szoros mérkőzésen nyernek a vendégek. Judi Ádám a mérkőzés előtt.

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

A Corbu indította Maceiras jobb oldali beadását hétről a bal alsóba fejelné előrevetődve Puljic, de Dombó vetődve véd!

43

Két perc a ráadás.

43

Kiss jobbal beadja, nem éri el senki sem a labdát az ötösön... Pécsi balra vetődve megfogja azt.

42

Kiss passza után Sajbán elesik a 16-os bal sarka előtt, Szolnoki lépett neki oda, szabadrúgás.

40

Kiss emelését elüti Pécsi Mance elől, Medgyes ballal a kapu tetejére pörgeti a labdát a 16-os bal sarka elől.

39

Folytatja.

38

Csókát kell ápolni egy kemény belépő után. Nissilával összecsapott, a labda az arcára pattant.

36'

A Puskás Akadémia az egyedüli csapat a mezőnyben, amely a legutóbbi három fordulóban kilenc pontot szerzett. A negyedik helyen áll (mlsz.hu).

36'

Matematikailag a ZTE még nem biztosította a bennmaradását. A legutóbbi négy fordulóban mindössze egyszer szenvedett vereséget, november 25. óta csak a Ferencvárostól kapott ki otthon.

31'

Kiss jobb oldali beadása veszélytelen. Lecsúszott.

29'

Nagyon nyom most a ZTE, az első 25 percben többet volt a labda a vendégeknél.

29'

A két együttes ebben az idényben kétszer már összecsapott, szeptemberben Zalaegerszegen 1–1-es döntetlen született, míg februárban a Pancho Arénában 1–0-ra győzött a ZTE.

28'

Mance lő a 16-os elől a léc fölé egy labdaszerzést követően. Bedi passza után.

27'

Középre tartott az ötös bal sarkáról jövő próbálkozás.

26'

A szögletet Szolnoki kapura csúsztatja hatról, fejjel, de figyel Dombó.

26'

Maceiras megabedobása után Nagy az ötös bal sarka elől ballal egy védőbe lő! Ormonde-Ottewill 24-ről ballal kapura lő, blokkol Bedi fejjel.

25'

Szankovics szereli szépen az ötös bal sarkánál Nagy passza után Puljicot.

24'

A Nemzeti Sport értesülései szerint a Puskás Akadémia FC lejáró szerződésű védője, Batik Bence már az NB II-es Vassal tárgyal a jövőjéről. Távozhat a holland Luciano Slagveer is, és erősen kérdéses a felcsúti folytatás a csángó származású Corbu Marius esetében is. Bővebben ITT!

23'

Hét légiós a hazai oldalon, 12 a másikon.

23'

Golla és Mance nagy párbaja... lengyel sikerrel ér véget.

21'

Mezőnyharc.

20'

Plsek elesik lövés közben.

20'

A vendégektől Favorov anno meccset 32 játszott a Zetében. Nem is rosszul.

19'

18'

Stronati távoli lövése távolról sem veszélyes. Kirúgás.

11'

Nagyot szereli a szemfüles Mim, megindul a jobb szélen, a lapos beadását jobbal 17-ről a kapushoz rúgja Mance.

6'

Mance az ötös bal sarkáról a jobb alsó mellé lő Medgyes balról jövő beadása után, Golla is odalépett... kirúgás.

5'

Nagy átmegy a jobb oldalra, ballal ad be innen is, Puljic ballal 12-ről a kapus elé lő, kapásból.

3'

Nagy bal oldali, ballábas beadása után eltűnik az ötös előtt Puljic... tovább.

2'

Medgyes bal oldali beadása magas középen Mimnek.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehér-bilágoskék mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg! A 15. élvonalbeli találkozójuk jön, eddig a zalaiak állnak valamivel jobban, hiszen az örökmérleg az ő szemszögükből: 6 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség.

2001, Móri Tamás

Eltiltott: a hazai Evangelu (öt sárga lap).

A hazaiaktól Gruber (részleges bokaszalag-szakadás) és Várkonyi (combizomhúzódás) sérült, de Baloteli és Várkonyi sincs a keretben, a vendégektől Levi (orrtörés).

„Nagyon figyelnünk kell, elemeztük a felcsútiakat, beszéltünk róla, hogy sok gólt szereztek az elmúlt időszakban. A Puskás Akadémiával jó meccseket játszottunk az idényben, ez most is így lesz, ráadásul este rendezik az összecsapást, a jó hangulat garantálva van. Ebben az évadban a felcsútiak nem tudtak legyőzni minket, szeretnénk veretlenek maradni velük szemben, de tudjuk, nem lesz könnyű dolgunk. Amint mondtam, szeretnénk az első hatban végezni, ehhez pedig a hátralévő két hazai mérkőzésünket mindenképpen meg kell nyernünk.”

Pénteken sem vár könnyű meccs a Zalaegerszegre, a kiváló formában futballozó Puskás Akadémia érkezik a ZTE Arénába. A PAFC már öt mérkőzés óta veretlen, sőt a legutóbbi három bajnokiján tizenegy gólt szerzett, és már csak négy pontra van a dobogótól.

„Az elsődleges célunk az volt, hogy kiharcoljuk a bennmaradást, amit most matematikailag is biztossá tehetünk. Nem akarunk a többi eredménytől függni, szeretnénk a saját kezünkbe venni a sorsunkat, és a pénteki győzelemmel meghosszabbítani élvonalbeli tagságunkat. De nem elégszünk meg ennyivel, az első hatba kerülés a célunk, ami nem lehetetlen. Csupán hat pontra vagyunk tőle, csak az idény első fele miatt lehet hiányérzetünk. Az ősz nem sikerült túl jól, pláne, ha azt nézem, hogy hazai pályán mindössze egy bajnokit nyertünk. Simán ott lehetnénk a tabella első felében.”

A ZTE a téli szünetet kieső helyen töltötte, ám kiválóan teljesít a tavasszal, és jócskán eltávolodott a veszélyzónától. Idei tizenkét bajnokiján hat győzelmet, három döntetlent és három vereséget számlál, s ha legyőzi a Puskás Akadémiát, biztosan az élvonalban marad.

„Örülök, hogy visszakerültem a kezdőcsapatba – mondta lapunknak a ZTE FC harmincéves védője. – Érdekes, mert Pakson akkor ment jobban a játék, amikor öt védővel játszottunk, míg Zalaegerszegen a négyvédős felállás fekszik inkább nekem. A legfontosabb, hogy Márton Gábor vezetőedző elégedett a játékommal, és én is úgy érzem, hogy az elmúlt időszakban jó teljesítményt nyújtottam. Az utóbbi mérkőzéseket figyelve talán éppen a Ferencváros ellen játszottam a legjobban, ám sajnos akkor pont nélkül maradtunk, de szerencsére múlt hét végén sikerült a pontszerzés Székesfehérváron. A csapat jó irányba halad, pénteken le akarjuk győzni a Puskás Akadémiát.”

Visszakerült a kezdőcsapatba. Medgyes Sinan augusztus végén igazolt Zalaegerszegre a DVTK-tól, rögtön bekerült a kezdőbe, ám a tavasz elején nem játszott annyit, amennyit szeretett volna. Az előző négy fordulóban aztán ismét az első perctől ott volt a pályán, kitűnő teljesítményt nyújtott, ráadásul jó eredményeket ért el a csapat. A ZTE változtatott, s a közelmúltban az ötvédős rendszerről négyvédősre állt át – Márton Gábor vezetőedző az utóbbi négy meccsen ebben a hadrendben küldte pályára együttesét.

Két jó formában lévő csapat találkozik péntek este a ZTE Arénában, a hazaiak ragyogó tavaszuknak köszönhetően jócskán eltávolodtak a kiesőzónától, míg a Puskás Akadémia öt bajnoki óta veretlen és közelít a dobogó felé.